| Ofatacuvise a întrebat:

Am 19 ani si vreau sa ma angajez pentru prima oara. Si mama vrea sa vina cu mine.Vi se pare ciudat? :/ Ca mie un pic

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Hm,depinde.
Dar pari mai matura daca te duci singura, mai responsabila, mai descurcareata, poti sa faci asta si fara mami. big grin
Sau mergi cu mami si ea sa stea sa te astepte afaruta.

3 răspunsuri:
| Lina1993 a răspuns:

Depinde unde vrei sa te angajezi. Daca anuntul suna putin suspicios sau daca locul interviului este acasa la cineva, spre exemplu, atunci nu este ciudat. Dar in cazul in care este o firma cunoscuta sau ceva sigur, spune-i mamei tale sa ramana acasa pentru a nu parea tu o persoana prea dependenta de mama.

| christall a răspuns:

Are dreptate Fairylina. Daca e vorba de o firma serioasa in nici un caz sa nu te duci cu mama. La mine a venit odata un tip sa se angajeze de mana cu iubita. Mi s-a parut nepotrivit.

| peperonies a răspuns:

Intra cu tine la interviu? de unde stie angajatorul pe cine angajaza?