| mada12 a întrebat:

Am aici o creatie proprie(Poveste de dragoste). Vreau sa stiu ce credeti, stiu, e doar inceputul. Vreau sa fac vreo 10 pagini, dar inca nu am reusit sa faca numai o pagina. happy Sa imi spuneti ce credeti.Multumesc.

Andreea era o fata de 15 ani, cu ochii albastri, par saten si un ras puternic.Andrei era un baiat inalt, bine facut, cu par scurt saten si ochi verzi.
Totul a inceput odata cu liceul.Andreea era o tanara boboaca, entuziasmata de ideea de a merge, in sfarsit, la liceu.Andrei era deja de 2 ani in liceul in care Andreea urma sa intre.
Cum a inceput liceul, Andreea a inceput sa isi faca prieteni.La inceput, timida, nu s-a acomodat foarte usor, si intotdeauna statea cu vechii prieteni care intrasera la acelasi liceu ca ea. Dar, dupa o luna de liceu, aceasta a inceput sa se destinda, si sa isi faca amici foarte buni printre colegi, si chiar si printre cei din clasele mai mari.
Totul a inceput cu balul bobocilor.Andreea era foarte incantata de ideea de bal, adica tinute elegante, muzica, distractie.Niciodata nu s-ar fi gandit ca un baiat i-ar fi cucerit inima atunci.
Era octombrie, Andreea se hotarase sa nu mearga la scoala in ziua aceea, pentru a avea suficient timp sa se faca frumoasa, si cu ocazia aceasta sa isi viziteze fosta scoala.Au trecut orele, Andreea a mers la coafor, si-a facut parul, adica s-a facut frumoasa.Si-a imbracat rochia roz cu volanase si gata.Era pregatita.Era sigura ca se va distra la maxim.
A ajuns, era emotionata.Cum va fi? Vor fi probe grele? Sa participe?
Mii de intrebari fara raspuns.
Totusi, intrarea Andreei nu a fost cum se asteptase.Aceasta spera la o sala cu toti elevii liceului, iar in momentul in care paseste toate privirile sa fie indreptate asupra ei.Nici vorba.Toti au asteptat afara timp de 30 minute, timp in care toti au avut timp sa o admire, fara ca aceasta sa observe.
Balul a inceput prost, pentru Andreea.
Au intrat in sala, totul era frumos aranjat, mesele aranjate, tot. S-a asezat la masa cu amicii ei, si au inceput sa vorbeasca. Dupa un timp a inceput concursul Miss&Mister.Andreea impreuna cu o colega s-au inscris, si au participat. Din pacate, colega Andreei, Ana, a fost eliminata la mijlocul concursului.Andreea a ajuns in finala, insa nu a primit nici un premiu.
Dupa ce a dansat doua ore incontinuu, Andreea era obosita. Dar, cum s-a terminat concursul, Andreea avea chef de dans. A mers impreuna cu colegii la dans, si au dansat, si au dansat mult timp.
Dintr-o data, colegii Mariei, sora Andreei, au invitat-o pe aceasta la dans. Ea, bucuroasa a acceptat, si, inconjurata de colegii surori sale, a inceput sa danseze. Dintr-o data, unul dintre colegii ei, a lovit-o. Din greseala.Si-a cerut mii de scuze, insa Andreea i-a spus ca nu e nimic, si a plecat la masa. Dupa asta, a mai urmat inca o tura de dans, in care Andreea s-a distrat la maxim.
Aproape de sfarsit, a inceput melodia lui Celine Dion, de pe Titanic.Melodia preferata a Andreei. Timp de un minut, aceasta a dansat cu doua colege, insa s-au plictisit si au plecat la loc.Cand se indrepta spre masa, colegul surori sale care o lovise, Andrei, a invitat-o la dans, pentru a-l ierta.Aceasta a acceptat si au inceput sa danseze. Dansul nu a durat mult, insa din acel moment, Andreea a stiut ca va suferi din cauza acestui baiat.
Dupa 1-2 minute, Andrei i-a spus:
-Scuze din nou.
-Nu e nimic, din nou.Si Andrei a plecat.
Andreea a fost nespus de trista, stiind ca acesta a lasat-o inainte ca melodia sa se fi sfarsit. Dar, el avea prietena, ce sa faca? La ce s-ar fi asteptat?
Nu intelegea.Era greu. Dar, stia ca viata ei se va schimba.
Balul s-a terminat, Andreea a plecat acasa suparata.

Continuarea cand mai am timp :*

7 răspunsuri:
| LadyNaty a răspuns:

Ar trebuii sa inversezi al doilea alineat cu primul.Asa ar avea mai mult sens.Si in legatura cu povestea e superba, dar trista pe de o parte. Abia astept continuarea! E o povestire pe intelesul tutoror, insa vin si eu cu o mica parere...Se repeta foarte mult numele acesta,"Andreea". Sper sa nu te superi.Dar va deveni suparator citirii daca continui folosind la fiecare zece cuvinte numele fetei, incearca sa modifici.Cand apare numele fetei modifica cu pronume personale sau cu "fata","copila","tanara".Etc.O poveste superba, sper doar ca Andreea a noastra sa nu sfarseasca tristahappy!

| bibyyy143 a răspuns:

Waw super imi plac genu asta de povesti! super super mie una imi place! daca scrii vreo carte sa ma anunti pentru ca o vreau s-o cumpar! te pup si continua! as vrea aidiul tau de mess daca vrei sa-mi-l dai! (pe privat)

| NutzaLenutza1 a răspuns:

Este super! Bravo

| Petrutzz a răspuns:

Bravo! Minunat inceput de poveste.Ai fi o scriitoare minunata.
Felicitari! Mi-as dori sa am si eu la fel de mult talent ca si tinebig grin.

| adorada96 a răspuns:

Da ai imaginatie... poate candva vei deveni scriitoare. LIKE.

| Ambber a răspuns:

Mai sunt citeva neajunsuri care ar trebui sa le completezi dar in rest totul e excelent...Ai talent si ar trebuie sa continui...Nu uita sa ne trimiti si noua continuareawinkingwinkingwinking

| adeade a răspuns:

Este foarte frumoasa pentru ca ai folosit numele andreea luna octombrie si multe altele bravo!