| Kitty2018 a întrebat:

Am.....am o mica problema. As vrea sa ma ajutati. Des am stari de neliniste sau momente in care simt ca eu nu am pentru ce trai. Imi e foarte frica sa o fac gandindu-ma la parintii mei. Va rog mult sa imi dati sfaturi. Ieri doua fete din alt bloc mi-au rupt haina pe motiv ca am purtat-o si saptamana trecuta. Vara trecuta am pus un video pe YouTube, la misto. Ceilalti faceau misto de mine. Un timp nu mai puteam iesi din casa, iar la scoala nu ieseam din banca. Am nceput sa ma retrag din ce in ce mai mult. Deseori ma simt inchisa inr-o cutie. Va rog mult sa ma ajutati cu sfaturi. FUNDA

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Kuurochin a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa ii lasi sa se comporte asa, probabil ei vad ca nu raspunzi asa ca profita sa fie rai cand vor si cat vor, ai putea spre exemplu sa stai mai mult timp cu o prietena cu gura mai mare daca ai happy cam doar sfaturile astea le am avand in vedere ca nu am fost in locul tau.
Presupun ca esti in generala? Daca da gandeste-te ca oricum probabil mai ai putin si treci la liceu de unde poti sa o iei de la capat si sa scapi de ei happy. Ai putea sa le spui parintilor, poate si ei iti dau un sfat daca ai parinti misto happy sau ai putea sa incerci sa te muti in alta scoala/clasa daca nu mai suporti.
Eh oricum, viata merge inainte, sa nu te gandesti ca asa o sa fie mereu, o sa treaca si faza asta.

P.S Cel mai bun sfat al meu : Uita-te la anime, ele fac viata mai frumoasa laughing)

| Kitty2018 explică (pentru Kuurochin):

Iti multumesc mult. La toamna merg la liceu si chiar vreau sa nu ma fac de ras. O sa incerc sa vorbesc despre problemele mele cand parintii mei vor ave timp.

| Kitty2018 explică (pentru Kuurochin):

Iti multumesc mult. La toamna merg la liceu si chiar vreau sa nu ma fac de ras. O sa incerc sa vorbesc despre problemele mele cand parintii mei vor ave timp.Mersi inca odata

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deschide gura si spune-le parintilro toate probleme astea. ei sunt singurii care te pot ajuta, dar atata vreme cat tu nu le spui, ei nu stiu prin ce treci tu.
Din pacate, noi nu te putem ajuta, dar ei pot!