| Fluturaș2002 a întrebat:

Am așa o problemă. Învăț la gimnaziu(cl.9) este un băiat din a 10 de care îmi place.Un prieten de la mine din cl i-a spus lui că imi place de dînsul, dar el i-a spus că are prietenă și că nu sunt genul lui.Dar aproape de fiecare dată cînd ne vedem se uită foarte lung la mine. Odata ne-am întîlnit la ieșirea din școală și el sa întors doar că să se uite la mine (s-a uitat destul de lung). Prietenii mei spun că lui îi place de mine dar nu vrea să spuie.
Ce sa fac? Ce să cred? Vă rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| TanteMarianne a răspuns:

Posibil sa te placa, dar e deja cu alta impreuna si nu poate s-o lase pe ea chiar asa balta.
Posibil si sa se uite lung la tine de frica.(poate crede ca esti obsedata de el sau vreun stalker)

Decizia ta. Eu zic totusi sa-l lasi in pace, pentru ca e deja cu alta impreuna. daca vine el la tine si iti spune ca te place bine, daca se desparte de tipa, poti sa vorbesti cu el.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca nu-i place de tine, asa cum el singur ti-a spus!
Nu-ti mai fa vise cu el, odata ce baiatul nu este interesat de persoana ta. Normal ca se uita, pentru ca te vede cum teholbezi la el.
Invata sa accepti ca oamenii au propiriile lor preferinte si daca esti refuzata, tine gurita inchisa si accepta realitatea, ca sa nu te faci de rsuine.
Normal ca colegii tai sa spuna ce vor, doar vor sa te vada cum te faci de rusine, ca sa aiba ce rade de tine.
Va trebuii sa inveti sa te increzi in ce spune persoana respectiva, nu in ce spun colegii, care abia astepata sa creeze glume si intrigi, doar ca sa rada de tine.