| Ursuleț21 a întrebat:

Am așa o problemă. Învăț la gimnaziu(cl.9) este un băiat din a 10 de care îmi place.Un prieten de la mine din cl i-a spus lui că imi place de dînsul, dar el i-a spus că are prietenă și că nu sunt genul lui.Dar aproape de fiecare dată cînd ne vedem sr uită foarte lung la mine. Odata ne-am întîlnit la ieșirea din școală și el sa întors doar că să se uite la mine.Prietenii mei spun că lui îi place de mine dar nu vrea să spuie.
Ce sa fac? Ce să cred? Vă rog ajutati-ma! Funda

3 răspunsuri:
| atelia a răspuns:

Sttuatia asta e destul de nasoala si stiu cum e am trecut prin asta. In primul rand depinde de cum e el, daca e genul ala de baiat care e mai populari si se da smecher... poate nu vrea sa isi pateze imaginea cu o boboaca sau daca e mai timid, poate ii e rusine sa recunoasca. Eu zic ca ai putea sa vorbesti cu el, dar face 2 face si sa ii exprim ce simti, trebuie sa fi tu! Sper sa iti iasa ceva! te-am pupat

| gshdyxdjs a răspuns:

Gimnaziu cu liceu nu se pupa. n ai nici o sansa.
nu incerc sa te demoralizez dar e adevart. scuze.

Răspuns utilizator avertizat