| Phantasmagoria a întrebat:

Am auzit ca ceaiul verde topeste grasimile. E adevarat?

Răspuns Câştigător
| Salamandra_6782 a răspuns:

Da. eu am reusit sa slabesc 5 kile lejer intr-o vara cu cate un litru de ceai verde pe zi + 1-2 L de apa. insa daca bei prea mult (cum am facut eu) ajungi sa ai probleme cu inima pentru ca el actioneaza ca si cafeaua. Asa ca daca vrei sa "te bagi" pe ceai verde, bea o data la 2-3 zile 1/2 L, are rezultate bune mai ales daca faci si sport si mananci legume si carne slaba. Succes :*

3 răspunsuri:
| IzZabela119 a răspuns:

Asa am auzit si eu! :*

| W4rK0 a răspuns:

Da deoarece are extracte natur ake din plante si e sanatos/

| flory9787 a răspuns:

Da este adevarat ca ceaiul verde ajută la arderea grăsimilor. Ceaiul verde ajută la scăderea glicemiei. Efectele sunt accentuate de efortul fizic