| Duta_Alexandra_1998 a întrebat:

Am auzit ca de anul trecut s-a dat legea ca se sarbatoreste haloween si in Romania este adevarat?

4 răspunsuri:
| Gstefan a răspuns:

Nu se da lege pentru asa ceva, ori sarbatoresti ori nu.

| Heythere a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa se dea lege pentru asa ceva..adica cine vrea sarbatoreste cine nu, nu sarbatoreste. Este la libera alegere. desi daca ar fi, prin absurd sa existe o asemenea lege, ar fi cam o porcarie. Sarabatoarea mortilor. straight face. Oricum, nu ma obliga nimeni sa sarbatoresc nimic. Nici macar ziua de nastere. =]

| cosmyna1 a răspuns:

Da Domnul sa nu.
Nu vreau o "sarbatoare" satanista sa fie oficiala

| MishuD a răspuns (pentru cosmyna1):

De ce nu? Legal vorbind toate religiile sunt EGALE!
Sau egalitatea nu este egala pentru toata lumea?