| vasy0693 a întrebat:

Am auzit de la cineva ca daca unul dintre parintii tai este profesor(in cazul meu, tata) primesti camera gratis la camin la facultate? Nu stiu daca la toate facultatile, dar pe mine ma intereseaza la fac de medicina, pentru ca acolo dau eu. Stiti daca asa este? Multumesc de ajutor

2 răspunsuri:
| IrinaVew a răspuns:

Dap. asa este o sa ai loc gratuit. la camin. sau cel putin reducere. oricum mult succes la facultate

| alessia5158 a răspuns:

Ai auzit un neadevar --- se face o reducere la taxa de inscriere la examenul de admitere daca, unul din parinti este cadru didactic. La Universitatea de Med. si Farmacie "Carol Davila " Bucuresti, din taxa de inscriere de 200 lei pentru toate facultatile si specializarile, copii cadrelor didactice beneficiaza de o reducere de 25% --- vezi aici :http://umf.ro/index.php/ro/admitere.html