| Skyleer a întrebat:

Am auzit undeva ca aurul este blestemat. Este adevarat? Si daca da, imi puteti da ceva detalii?
funda + >votbig grin

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Metaforic da. Dacă îţi transformi viaţa mărginindu-te la faptul de a acumula făra limită valori materiale printre care şi aurul, acest lucru va deveni un adevărat blestem pentru acel avar care nu va mai trăi pentru sine ci va deveni un sclav al acelor valori.

| katy a răspuns:

Superstitii chatterbox nu e adevarat nu te mai lua dupa vorbe din astea