| tarantulaverde a întrebat:

Am avut un prieten si chiar tineam mult la ell,vorbeam in fiecare zi da eu il sunam nu el pe mine, eram la distanta, el avea un prieten iulian cu vreo 4 ani mai mare ca el-il kema iulian, si se baga mereu intre noi 2 si imi spunea ca nu sunt potrivita pentru dinsu,ca nu vom fi nicioadata impreuna si iu l-am parasit pe prietenul meu(ilie)mintind k mie gindu la altu,,,dar in realitate sufeream,, acum vara l-am intilnit din nou,,, ce sa fac.intradevar in la el..HELP...ajutatima dati niste sfaturi... FUNDA

6 răspunsuri:
| LongboarderG a răspuns:

Trebuie sa ii spui adevarul.tot ce ti-a spus prietenul lui si ca din cauza lui te-ai despartit de el si ca ai mintit cand ai spus ca te gandesti la altul.Eu cred ca totul o sa fie binehappy

Succes :*

| tarantulaverde explică (pentru LongboarderG):

IzaDulcik vezi ca ei 2 sunt cei mai buni prietenio de cindt sau nascut, si nu ma crede...dar mai ales ca afost jenant cind i-am spus-o...a fost in public, adica scriind un coment la cineva la o poza, si atunci noi 3 ne-am sfadit deabinelea

| MariaChrii a răspuns:

Deci tu ti-ai parasit prietenu pentru altu care nu te vrea si acum vrei sa te intorci la cel caruia i-ai frant inima?
greu..foarte greu ei bine ii poti sp ca nu stii ce era cu tine ca te-ai gandit mai bine si vrei sa va impacati ca ai realizat ce important e pentru tine ca nu vei mai face prostia asta etc

funda

| tarantulaverde explică (pentru MariaChrii):

Nu stiu cum sa eu spun, fiindca el probabil ma urashte, de cite ori ne vesem de atitea ori ne privim lung, neincetat...ce sa fac cum, cand, unde sa eu spun? oare ar trebui sa-l sun?

| MariaChrii a răspuns (pentru tarantulaverde):

Ii poti spune indirect ca iti pare rau printr-un prieten msg in niciun caz nu vb cu el face2face pentru ca te vei emotiona cred oricum aici depinde de cate de tare esti si de cat de mult doresti sa il revezi

| zDenYz a răspuns:

Buna ar trebui sa i spui prietenului tau ca prietenul lui e cauza despartiri si ca ai suferit