| DaReZon a întrebat:

Am cate o diferita problema. Sa zicem ca azi sunt fericit (merg, zambesc, ma bucur) iar a doua zi ma simt de parca nici nu as dori sa exist (sunt mereu nervos, am ura pe toata lumea, nu am chef de facut nimic). Tot ceea ce ma bucura in ziua cand sunt nervos este sa ma uit la Naruto ^.^

In fine, deci ati inteles cam ce problema am. Ma simt de parca nu as fi eu. Azi sunt asa, azi sunt asa.
Deocamdata, acum sunt nervos. Am ura pe oricine, sunt arogant si nu am chef de nimic.

Incep sa ma satur. As dori doar sa fiu in fiecare zi fericit si sa zambesc. M-am saturat sa fiu asa intr-o zi, si asa intr-o zi. Vreau sa am doar o singura fata ^.^
Cum as putea sa fiu in fiecare zi doar fericit?

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ura zici? Urasti lumea? Termina cu prostiile din intrebarea ta mi-am dat seama ca nu ai nici o legatura cu ura, ce ai tu acolo sunt toane, cateodata te trezesti bine dispus iar in alte zile te trezesti morocanos fara un motiv anume si nu ai chef de nimeni si nimic, toata lumea are astfel de zile, le mai putem spune zile proaste, bucura-te ca traiesti in liniste fara probleme mari pe cap, am descris o parte din ura adevarata intr-un comentariu anterior te poti uita la raspunsurile mele a primit si funda il gasesti tu.
Daca esti suparat in unele zile, gandeste! De ce sunt suparat? Ce ma supara? Nu imi comvine ceva la viata mea? Hai sa schimb acel lucru sa-l transform in bine!
Parca te-am mai vazut odata pe TPU cu o intrebare legata de fete sau ca nu iti poti gasi o prietena, poate si asta te supara tare, aici as da doar un sfat, nu astepta sa vine ele la tine asta nu se va intampla au orgoliul prea mare sa faca ele primul pas, tu trebuie sa-l faci.
Deci intrebarea finala, ai spus "Cum as putea sa fiu in fiecare zi doar fericit?"
Vezi ce te face nefericit, O persoana? Indeparteaz-o. O problema? Gandeste-i o rezolvare si pune-o in aplicare.
Nu putem fi fericiti in fiecare zi asta e imposibil dar ca sa fi fericit in general tu esti raspunsul, doar tu poti ajunge la fericire nu o va face altul in locul tau.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Incearca sa ajuti pe cineva si responsabilizeaza-te cu cat mai multe lucruri

| lenutzyk a răspuns:

In primul rind suntem la varsta adolescentei si e normal ca fiecare sa aiba zile in care nu se mai recunosc pe sine si nici pe cei din jurul lor. Pentru a avea zile fericite,gandeste-te ce motive ai avea sa fii fericit,gandeste-te ca ai o viata normala,pentru ca nu toti au parte de asta,gandeste-te la viitor,fa-ti planuri,gandeste pozitiv. sunt multe motive pentru care trebuie sa zambim.E bine ca macar ceva te poate scoate din starea asta,adica ''Naruto'',deci ar trebui sa gasesti mai multe lucruri de acest fel, sa-ti gasesti un hobby, care sa te faca sa uiti de toti si de toate... incearca sa eviti pe cat de posibil pesoanele care te irita, fa-ti o lume a ta, unde ura si iritarea sa nu-si aiba locul. ai increde in tinewinking

| opreaviki98 a răspuns:

Momentan nu te mai uita la nimic cu violenta, uitate pe doza de has, 10lucruri, iesi mai mult pe afara si bea un suc cu prietenii, incearca sa desenezi cand esti acasa.