| anonim_4396 a întrebat:

Am citit cartea Panza De Paianjen de Cella Serghi si m-a impresionat foarte mult. M-a lasat fara cuvinte. Pentru cei care au citit-o, mai stiti carti in genul asta?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mihail Drumeş-Elevul Dima dintr-a şaptea, Invitaţie la vals, Scrisoare de dragoste, Mihail Sebastian-Oraşul cu salcâmi, Ion Grecea-Talida, Moartea lebedei, Fata Morgana, Anişoara Odeanu-Într-un cămin de domnişoare, Călător în noaptea de Ajun, Cella Serghi-Cartea Mironei, Genţiane, Radu Tudoran-Fiul risipitor, Corina Cristea-Castanii roşii, parfumaţi şi naivi, Constantin Chiriţă-Romantica, Ionel Teodoreanu-Lorelei, Nicolae Motoc-Golful sălbatic

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Gran Canaria - Cronin
Castelul Palarierului- Cronin

| roox a răspuns:

E de dragoste. nu?
nu am citit'o dar aş vrea să o procur

| Bacemi a răspuns:

Nu am citit-o dar datorita tie o sa o fac intr-un viitor cat mai apropiat sper.

| elena a răspuns:

Hortensia Papadat Bengescu: Fecioarele despletite, Concert din muzica de Bach, Drumul ascuns, Radacini.
Mircea Eliade: Domnisoara Cristina, Maytrei, Lumina ce nu se stinge.
Paul Goma: Sabina, Bonifacia, Arta refugii.
Gib I. Mihaesu: Rusoaica.
Ma bucur din suflet, cand aud, ca mai exista tineri/e care citesc literatura ramana, de-asta ti-am recomadat si eu cativa autori impreuna cu operele lor.

| anad a răspuns:

Elena Gronov Marinescu-Recurs pentru memorie; Colleen
McCullough -Pasarea Spin; Ileana Vulpescu-Arta Conversatiei