| 123jojo123 a întrebat:

Am citit "Enigma Otiliei" si am ramas profund marcata si impresionata de aceasta carte.( am 14 ani happy ) Ce alte carti de acest gen mai stiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur ca am intalnit in sfarsit o persoana careia i-a placut Enigma Otiliei.Intr-adevar e o carte foarte buna.Ce pot sa-ti recomand:
Maytrei-Mircea Eliade
Invitatie la vals-Mihail Drumes
Elevul Dima dintr-a VII-a-Mihail Drumes
Testamentul incasului-Karl May (nu e chiar asemanatoare dar merita citita)
Lorelei-Ionel Teodoreanu
Ion-Liviu Rebreanu
Moara cu noroc-Ioan Slavici
Literatura romaneasca e foarte frumoasa asa ca poti sa citesti cartile tuturor marilor scriitori.

2 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Hatter's Castle - A. J. Cronin

| Shiori a răspuns:

Daca ti-a placut "Enigma Otiliei" atunci trebiue sa citesti neaparat "Originea speciilor" Charles Darwin.Insa e dificila