| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut un tip pe facebook care intamplator are rude in comuna in care locuiesc si am inceput sa vorbim. M-a chemat intr-o zi sa mergem la gara impreuna ca sa ne cunoastem, dar problema ii ca el are 19 ani iar eu am 15, dupa mi-a spus ca-s prea minora si nu are rost sa mergem. Si totusi imi dau mereu seama cand intra pe facebook deoarece mereu ma ciupeste iar in ultimele 2 zile m-a ciupit de 27 de ori. Ce as putea face sa-l conving sa ne intalmin?

3 răspunsuri:
| StefaniaJess a răspuns:

Spune-i ca varsta nu conteaza. Spune-i ca il placi mult si ca macar sa iti de-a o sansa. Si mai e o faza care baietii mari o fac. El vrea sa stea cu tine doar ca sa faca prostii. Spune-i sa se duca la altele sa se satisfaca, daca esti de acord, bineinteles. :*

| vocea a răspuns:

Este foarte simplu, cel mai bine este sa il intrebi daca vrea sa va vedeti, este clar ca daca zice ca esti minora sunt 2 variante
1. ii este frica sa stea cu tine deoarece, daca ar vrea sa se culce cu tine o sa o sa aiba probleme cu politia si se teme daca ceva nu va iesi bine
2. s-ar putea sa fie o scuza si el sa nu te placa s-au sa aiba prietena, pentru ca varsta chiar nu conteaza
mult succes dar cel mai bine este sa il intrebi daca vrea sa va vedeti, daca nu vrea atunci sa ramana cu varsta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa il bagi in puscarie si nu stii cum?