| Elenaaa23 a întrebat:

Am de facut o tema la cultura civica despre discriminare si am cautat pe internet dar nu gasesc.
Exercitiul suna cam asa:"In societatile democratice legea... orice forma de discriminare." Eu ma gandesc ca as putea completa cu "respinge si pedepseste", doar ca nu-s sigura. Puteti sa ma ajutati va rog?
(Scuzati categoria)

Răspuns Câştigător
| Bitzy a răspuns:

Da.e corect.Pt.a fi mai sigura renunta la cuv pedepsestehappy

| Elenaaa23 explică (pentru Bitzy):

Da m-am gandit eu ca nu ar fi foarte bine cu "pedepseste".Am sa astept si alte raspunsuri. Multumesc mult!

1 răspuns: