| Aןןє a întrebat:

Am de facut un proiect la limba romana! In legatura cu sarbatoarea de sfantul Dragobete! Ati putea sa ma sfatuiti cu niste ideei?big grin Un titlu, ce sa contina proiectul?[trebuie facut pe plansa]Ceva de genul si sa fie de dragostehappy. Merci!:*

Răspuns Câştigător
| Andraa a răspuns:

Dragobetele, sarbatoare uitata de romanibig grin

Ziua de Dragobete

Dragobetele mai are şi alte nume: „Cap de primăvară", „Cap de vară", „Sânt Ion de primăvară", „logodnicul pasărilor", D„ragomiru-Florea" sau „Granguru"big grin