| JamilaGizeh a întrebat:

Am de scris pentru scoala un fel de proiect despre"Promovarea imaginii scolii in comunitate" Nu am nici o idee crying Cum am putea noi sa promovam scoala ?Funda !URGENT !

1 răspuns:
| ILoveTacos a răspuns:

Daca aveti uniforme, puteti promova scoala facand activitati in grupuri cum ar fi stransul gunoaielor, purtandu-le pentru ca toata lumea sa stie de la ce scoala sunteti.

Imaginea scolii creste prin premiile castigate de elevii acesteia si realizarile lor.De foarte multe ori scolile bune ale caror elevi obtin premii la concursuri internationale ajung in ziar...

Mai sunt si concursurile precum "scoala anului" unde lumea trebuia sa voteze scoala anului si elevul anului, pe baza a mai multe criterii.Nu numai ca scoala castigatoare a primit o groaza de bani, dar a fost anuntata peste tot:la televizor, la radio, in ziar si pe facebook.

Succes la proiect, sper ca am ajutat!