| Emma256 a întrebat:

Am doar 14 ani și am vergeturi...le am de un an si inca nu m-am obisnuit cu ideea asta,nu pot trai cu ideea ca am asa ceva,sunt pe fesieri,sunt atat de rusinata vara cand port pantaloni scurti si mereu ma gandesc daca se vad,refuz sa mai merg la mare,strand sau in orice loc public in care trebuie sa ma dezbrac,nu ma pot obisnui cu asta si caut un remediu,orice remediu,cat de scump, as da orice ca sa scap de ele. Ma simt altcumva si nu ma simt in pielea mea cu aceste chestii neestetice.Va rog din suflet sa am ajutati, ma simt oribil asabroken heart(

Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

Draguta, toate femeile au vergeturi intr-o anumita zoma a corpului, unele au si pe sani.Nu ai ce sa le faci, te dezvolti repede, scazi sau cresti in greutate involuntar. Femeile toate fac vergeturi, mai ales dupa nastere.
Si eu am pe solduri, dar chiar nu ma intereseaza.Am reusit sa devin model si asa, e ceva natural sa ai vergeturi.
Cu timpul o sa treci peste problema asta, inca esti micuta, o sa fii bine.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Remediul este sa mananci mai putin si fara grasimi.

| Catrice a răspuns:

Și ce vrei să-ți facem noi? Trebuia sa te gândești la asta atunci când au apărut.
Dacă deja sunt albe sau mai deschise decât nuanța pielii, nu mai ai ce face. Creme soluții și toate cele se aplica la scurt timp după ce apar. Soluția ta ar fi o operație estetica, deși la 14 ani nu e deloc recomandat.

| eckblume a răspuns:

Nu prea poti scapa de ele. Nu stiu daca te ajuta, dar extrem de multe fete/femei au vergeturi... nu e vina ta ca au aparut. La mare nimanui nu ii pasa de ce ai tu pe corp. Mergi la un specialist, cremele luate dupa ureche pot agrava situatia.