| mansgshahagsgsu77 a întrebat:

Am făcut acum câteva săptămâni cunoștință cu un băiat, vorbeam la telefon, pe apel video chiar și atunci când era cu prietenii lui în oraș sau era ocupat. Alaltaseara mi-a spus ce simte pentru mine, mi-a zis ca ma iubește, ca de când vorbim a început sa aibă sentimente fata de mine, etc. Țin sa menționez ca era beat manga. Cu băiatul asta nu prea vorbeam nici ziua înainte dar acum după ce mi-a zis ce simte îmi da mesaj doar noaptea cu toate ca toată ziua e conectat peste tot și m-am cam săturat de chestiile de genul, ca i-am zis de mii de ori, am primit răspuns *scuze, nu se va mai întâmpla*, am început sa am și eu sentimente fata de el. Aseară aveam o stare proasta și simțeam nevoia sa vorbesc cu el, iar el mi-a zis sa-i zic tot ce am pe suflet, sa-i zic ce sentimente am pentru el și sa nu ascund ca-l iubesc sau ca țin la el. In seara aia când mi-a zis ca ma place, un prieten de ai lui m-a jignit (noi vorbeam la telefon), mi-a închis spunandu-mi ca ma suna când rămâne singur si m-a băgat chestia asta în ceață. Acum eu nu știu ce sa fac, cum sa procedez, ceva din instinctul meu nu ma lasă să-l cred ca ma place, ca vrea ceva cu mine, dar nici nu știu cum sa-i zic ce simt, mi-e frica sa nu fiu rănită din nou... nu ma criticați va rog, vreau doar un sfat. Mulțumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred că te place dar e cam imatur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Cum ați făcut cunoștință? Prin ce mijloace?

Câți ani aveți amândoi?

Dacă el e adolescent și bea nu-ți sugerez să-ți legi capul cu astfel de persoane, sigur nu este pentru tine, in plus de ce și-ar lăsa un prieten să te jignească dacă el chiar tine la tine?
Ce ți-a spus acel coleg sau ce ai auzit la telefon?

Dacă acel băiat a făcut vreun pariu că te cucerește, crezandu-te o pradă ușoară?

| mansgshahagsgsu77 explică (pentru anonim_4396):

Pe internet. Mess=) 21 și 17. Mi a zis ca și baga... în iubita lui și după ce a auzit și el mi-a închis. Nu știu... sincer=( chiar nu știu ce sa cred sau ce sa fac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mansgshahagsgsu77):

Bună.

Mă gândeam eu că online... (spune multe )

Pentru a nu da gres niciodată în luarea unei decizii de natură amoroasă folosește o combinație între logică și puterea instinctului femeiesc, crede-mă, combinația aceasta nu dă greș niciodată, vei avea toate răspunsurile pe care le dorești.

| mansgshahagsgsu77 explică (pentru anonim_4396):

Mi am luat inima în dinți aseară și am clarificat tot, de la jignirea prietenului lui pana la ce simte pentru mine? mulțumesc, voi tine cont!

| isemilia a răspuns:

Asculta-ti instinctul. Mereu. Daca vrei poti incerca o relatie, insa sa ai mereu grija (sau macar pana esti 100% sigura ca nu vrea nimic de la tine, ci doar te iubeste). Daca simti ca vei fi mai ranita daca chestia asta esueaza atunci mai bine te indepartezi de el

| Animuratica a răspuns:

Din ce ne ai povestit suna cam imatur plus ca si se imbeata des. Mai bine cauta pe cineva mai ok nu tipi din astia care se joaca cu tine, cu siguranta zice aceelasi chesti la inca 10 fete. Baietii care te plac cu adevarat se intereaza, le face placere sa vorbeasca cu tine sau sa fie in preajma ta, iti arata ca le pasa. Nu trebuie sa iti spuna ca te plac, pentru ca se vede.