| IzaBella_Bianca_1995 a întrebat:

Am facut sex neprotejat in ultima zi de menstruatie, iar apoi la 4 zile duoa am facut din nou...e posibil sa raman gravida? Nu vreau mustrari, vreau doar sa stiu care sunt posibilitatile ca eu sa raman gravida.

5 răspunsuri:
| Bogdan_9316 a răspuns:

Doamne fereste, tu esti nebuna sa faci sex? Tu stii ce ai comis amu? Un pacat extrem de grav care se numeste: Imoralitate Sexuala, ce zice Biblia, nici idolatrii nici imoralitatea sexuala comisa de om nu va fi inviat ci va fi distrus. Tu la anii tai sa faci asa ceva, acest lucru este o imoralitate.

Cred ca ai patit-o,... Doamne fer ce e in lumea asta numa imoralitate sexuala.

| IzaBella_Bianca_1995 explică (pentru Bogdan_9316):

Sunt fete care fac sex de la 13 aniwinking iar eu am intrebat ceva, tu mi-ai raspuns altceva. Asa ca daca daca nu esti suficient de inteligent sa intelegi sensul intrebarii, nu mai da raspunsuri

| Bogdan_9316 a răspuns (pentru IzaBella_Bianca_1995):

laughing Su ce sa fac eu daca ele fac prostii? Io nu-s inteligent? Nu eu o spun ca biblia, asa ca vei avea de suferit. Si am incheiat zbrciu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat presupune un risc de sarcina. Perioada in care ai facut nu este una fertila, dar asta nu te protejeaza de o sarcina. Iti recomand sa iti faci niste teste de sarcina, numai asa poti sti.

| DDede a răspuns:

Ai luat vreo pastila dupa asta? nu stiu ce sa spun,eu m-am protejat,dar crede-ma ca tot imi este frica de asta chiar daca probabil nu este nimc, adica unii iti spun intr-un fel, altii in alt fel si te dai peste cap singura, nu stii ce e mai bine sa faci, faza e ca trebuie sa-ti faci un test dar asta abia dupa 2 saptamani de la actul sexual,pentru ca altfel iti da eroare,si sincer iti spun ca ar trebui sa te duci la un medic, nu este nici o rusine, macar sa vorbesti si sa-ti dea un sfat, si eu daca as avea posibilitatea de a face asta, m-as duce fara sa ma mai gandesc...Iti urez numai bine si sper ca te-am putut ajuta!>big grin