| Elisabeta1401 a întrebat:

Am facut un sondaj in care am intrebat copii cu varste intre 12 si 14 ani ce inseamna pentru romani 1 Decembrie. Puteti sa ma ajutati cu niste idei despre copii din ziua de azi care nu mai stiu ce sarbatorim pe 1 decembrie? pls Funda :X

4 răspunsuri:
| CristinaCrisy a răspuns:

Ciarca ce sarbatirim pe 1decembrie? mi se pare cunoscuta data da...

| cthulhu a răspuns (pentru CristinaCrisy):

E ziua protv-ului.

| Elisabeta1401 explică (pentru CristinaCrisy):

Si tu faci parte din acea grupa care nu stiu laughing pe 1 decembrie sarbatorim Ziua Nationala a Romaniei cand in anul 1918 la Alba Iulia s-au unit Basarabia, Transilvania si Bucovina

| CristinaCrisy a răspuns (pentru Elisabeta1401):

Ce fac eu?