| Ghshsg a întrebat:

Am terminat liceul cu cunoștințe în domeniul matematicii și ador foarte mult domeniul "Elemente de calcul financiar". La ce facultate pot depune ca să fie bazată mai mult pe acest domeniu?

1 răspuns:
| XeniA33 a răspuns:

Eventual ceva pe domeniul economic, Contabilitate. Eu am terminat facultatea de contabilitate, dar nu sunt foarte multumita. Bine poate si din cauza ca am facut tot online si nu am ramas cu multe informatii. Iti recomand ceva pe informatica. Eventual la profilul informatica economica unde imbini ambele domenii, iar la final daca ti a placut info faci un curs si esti informatician. Acum depinde de tine ce ai vrea