| AnemonaP a întrebat:

Am fost certata cu prietena mea cea mai buna.Asta -vara mai mult mai stat cu niste prieteni, pentru ca ea statea numai pe o str, a unei colege de cls, si e nebuna dupa ea, poate se duce mereu fiindca este acolo si baiatul pe care il place, o chemam la mine, zicea ca sta cu mine, pana se duce la fata aia, si ii ziceam ca mie nu-mi place, fiindca suntem prietene de 7-8 ani si am fost nedespartite, stateam mereu impreuna ca 2 surori, si acum...ne-am despartit sa spun asa, azi m-a sunat, a venit la mine, m-am dus la masa, si vine la mine si-mi spune: ca pleaca la fata aia ca a chemat-o, a vb pe mess cu ea si a plecat I don't want to see, i-am spus ca ma deranjeaza, i-am spus sentimentele mele, ca ma doare cand o vad ca e cu aia, si ea odata plangea cu mine, si credeam ca o sa-si dea seama si a plecat la ea sad. Zice ca acolo se distreza.Acolo serios vorbesc sunt gay. Avem multe amintiri frumoasa impreuna sad si ea nici nu-si da seama. Ajutati-ma va rog cu un sfat sa o atrag, sa fie prietena mea cea mai buna ca inainte, Funda+vot
P. s. Fara raspunsuri stupide

4 răspunsuri:
| AlwaisBesideYOU a răspuns:

Pai ce sa iti zic...in primul rand intereseaza-te cu adv cine e fata aia, si incearca sa vb cu prietena ta mai mult, convinge-o ca nu e bine sa stea cu ea...si daca prietena ta nu te intelege sau te evita mereu ar trebui sa vb cu mama ei si poate parintii ei ar purta o discutie serioasa cu ea si si-ar indrepta greseala, sau nu ar mai merge asa des la ea, iar atunci tu ai putea sa te apropii mai mult de ea

| princess97 a răspuns:

Pai nu stiu.du-te si tu la colega aia.Mai mergeti si voi prin oras, mai plimbati-va, vorbiti la telefon, apropriati-va mai multwinking

| AnemonaP explică:

Nu am nici o rezolvare.Mama ei o lasa cu ea.Si chiar pot sa ii zic orice si tot ar lasao,de cate ori nu i-am spus sa nu mai stea cu ea, si ea tot stasad, o cunosc pe fata aia f bine

| MadalinaD a răspuns:

Eu cred ca prietena ta simte ca tu vrei sa ii fii alaturi, undeva in subconstient ea tine la tine. Poate ca acolo se distreaza mai mult, dar pe tine nu te'a uitat daca sunteti prietene de atat vreme.Incearca sa ii trezesti si ei acelasi sentiment pe care il traiesti tu si poate ca atunci isi va da seama ce loc ocupi pentru ea.