| Sz_Deea_2001 a întrebat:

Am fost cu un baiat cu 3 ani si 6 luni mai mare decat mine. Am inceput sa ne intelegem foarte bine, vorbeam in fiecare zi si chestii de genul. Am fost prieteni timp de 9 luni chiar daca simteam ceva unul pentru celalalt. Iar cand am inceput sa fim impreuna*am fost cu el 3 luni* am avut niste probleme in familie ca sa zic asa*iar mama m-a certat si nu m-a mai lasat sa vorbesc cu el* iar dupa ce s-a intamplat acest lucru, am mai vorbit o luna iar apoi mi-a spus ca o sa mai vorbim in viitor. Au trecut 2 ani si inca ma gandesc la el. Nu stiu daca e bine sa-i dau mesaj sau nu..pentru ca o sa-i amintesc de ceea ce s-a intamplat si n-as vrea asta.M-a mintit de foarte multe ori la inceput iar cand eram inca prieteni m-a lasat balta pentru o fata *el nu stia ca am sentimente pentru el* iar dupa o saptamana ne-am impacat. M-a ranit de foarte multe ori..si il tot iertam. Dar treaba e ca el nu stia ce varsta am cu adevarat *si acum regret foarte mult ca l-am ranit* dupa ce a aflat a plans, iar in fiecare zi ii spuneam ca imi pare rau.
M-a iertat, mi-a spus ca ar vrea sa mi spuna pentru ultima oara "Te iubesc"..si mi-a mai spus ca daca o sa mai vorbim nu o sa mai fie la fel dar eu nu stiam exact la ceea ce se refera. M-am uitat pe conversatia noastra iar acolo i-am gasit numarul de telefon. Si in fiecare zi ma uit pe profilul lui pe Wapp. Oare trebuie sa ii dau mesaj sau sa l las in pace si sa trec peste?

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Lasa-l in pace si treci peste, va fi mai bine mai tarziu pentru tine.