| ingerash_6577 a întrebat:

Am fost cu un baiat timp de 6 luni si m-am despartit acum o saptamana de el pentru ca tot aveam impresia ca nu tine la mine. Acum imi pare foarte rau ca m-am despatit de el il iubeam enorm si el tinea la mine dar avea momente cand era foarte distrat si nu ma baga in seama dar avea momente cand ma facea sa ma simt speciala.
La scoala nu stiu ce sa mai cred despre el nu il mai inteleg... in unele zile vorbeste cu mine in unele nu in unele zile are momente cand vine si ma ia in brate si in unele nici nu ma cunoaste. Si se mai si da la unele fete dar...cica doar se prosteste (se prosteste tot timpu)
Iar pe mess imi trimite numai ( :X ) si ma alinta.
Eu vreau sa fiu iarasi cu el dar nu stiu cum sa fac sa il tin doar pentru mine si sa il fac sa fie mai romantic mai pe gustul meu? Funda

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Intr-o relatie de iubire nu trebuie sa stati numai unul in bratele altuia, sau sa va tineti mereu de mana. Daca ar avea ochi numai pentru tine, atunci ceilalti colegi s-ar simti neglijati.Este normal sa se comporte asa, mai ales la scoala alaturi de colegi; cand sunteti voi 2 e altceva.Nu cred ca "se da " la unele fete ci doar le respecta si vorbeste cu ele. Daca mai vb si cu alte fete nu inseamna ca le va avea si de iubite.Si in plus poate nu vrea sa fie prea posesiv cu tine incat sa te sufoce cu dragostea lui.Parerea mea este ca are un comportament normal, iar tu trebuie sa faci diferente intre comportamentul lui cand sunteti doar voi 2 si cand sunteti alaturi de colegi.

| ingerash_6577 explică (pentru ASIGURATORUL):

Asiguratorul... tu n-ai inteles da na

| Sabinutza16 a răspuns:

Faza e degeaba zici ca-l iubesti daca vrei sa il schimbi! un om iubeste pe altul asa cum este el si atunci cand iubeste nu trebuie sa schimbe caci iubeste ceea ce este! Eu am patit cam la fel si mnah nu pot sa zic ca imi este bine stiind ca-si bate joc de mine dar acum sincer la cate mi-a facut am inceput sa-l urasc! Lasa-l sa se duca poate lui i este asa mai bine, oricum daca nu-l mai bagi in seama si i dai impresia ca uh nu-l mai vrei se va intoarce el la tine stai linistita! Daca chiar vrei sa il ai atunci incearca sa faci cum am zis! Bafta! orice ai alege sa facihappy