| anonim_4396 a întrebat:

Am fost din copilarie o fire emotiva, plangeam foarte des. Dar si acum daca le spun ceva parintilor mei, ce ma supara, spun. Imi spun adesea ca ma supar din orice si ridica tonul.In momentu ala imi dau lacrimile.Cand vad ei ca incep sa plang, ma cearta ca de ce plang. Cum pot sa ma controlez un pic, sa nu plang de fiecrae data cand cineva ma cearta? ps: am 15 ani

5 răspunsuri:
| ~p!$iii~ a răspuns:

Ai avut afectata copilaria cu situatii care te'au marcat? Oricine plange indiferent de varsta sau sex. Incearca sa fii mai indiferenta cu cei din jur, nu mai da atat de multa atentie la orice lucru minor si nu mai pune suflet in tot ceaa ce facihappy Orice parinte tipa la copilul lui, nu este un motiv de plans. E adevarat uneori tii prea mult in tine si simti ca nu mai poti atunci trebuie sa rabufnesti in plans pentru a te calma dar nu te fiecare data cand cineva ridica tonul la tine! Succes sper sa treci peste acert obstacol echia TPU e langa tine!:*

| DanSor a răspuns:

Primul lucru: Nu pune la suflet... restul vine de la sine, chestie de moment si mentalitate tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prefate ca nu-i auzi sau ca nu te cearta (ca vorbesc cu tine cu un toc ceva mai ridicat), gandeste-te la ceva frumos.Si nu mai plange ca de aia te cearta.Nu te-ai gandit pana acum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu cand ma cert cu mama (fffff des ) imi dau lacrimile si ma duc la baie si plang si gata dar culmea e ca mama ma intreaba ''dc plangi crezi ca ma impresionezi,'' si eu ii zic ca nu dar...

| madalina_7960 a răspuns:

Si eu sunt la fel