| Denisa a întrebat:

Am fost impreuna cu fostul meu iubit 4 luni. Ne-am despartit de 4 zile. Motivul a fost ca nu il iubesc si ca ii fac doar rau. Problema mea e ca se tine scai de mine. Insista si insista sa ne impacam. I-am zis in aceste 4 zile "nu nu nu" de o mie de ori. Nu mai suport. Azi ne-am intalnit din greseala in oras si am mers in parc. Ne-am comportat ca niste amici vreo jumate de ora dupa care a inceput sa ma sarute. Mi-am tras capul dar a tot insistat. M-am enervat si i-am zis ca s-a terminat tot pentru ca nu il iubesc. Ma simt foarte vinovata ca nu il iubesc dar nu am ce face. Ce credeti ca ar fi bine sa fac in acest caz sa ma uite? M-am gandit sa rupo orice legatura cu el pentru ca asa ma va uita, e vacanta si nu avem cum sa ne intalnim ca eu ma duc la tara. Credeti ca e o idee buna? Sau ce as putea face ca sa intelega ca nu il iubesc si sa nu mai insiste ca ma simt presata.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| monyk a răspuns:

Buna, hai sa fim sincere... oricarei fete ii place sa fie cautata, iubita, rasfatata, alintatat, nu iti place ca insista sa va impacati? Dar pune-te si tu in locul lui putin. Poate el te-ai iubit si te iubeste si doreste impacare, esti sigura ca nu vrei sa mai fi cu el?
Ca de multe ori indiferenta doare si daca el nu va mai insista poate il vei vrea inapoi.
Ok, daca vrei sa te uite si sa nu te mai streseze si preseze, atunci vorbeste serios cu el inainte de toate si spune-i ceea ce vrei si ceea ce simti, spune-i adevarul ca nu e posibila nicio impacare si gata, sa inteleaga si sa ramaneti amici, dar fa-o fara sa il jignesti sau sa il faci sa se simta prost ca nici tie nu ti-ar conveni sa fi in situatia lui.
Bun, apoi incearca sa il eviti, sa nu dai de el, spune-i eventual ca ai prieten, asa sigur va incerca sa te uite si te va lasa in pace.
Acum ca pleci la tara numa` bine te va uita si asa va fi mai bine pentru.amandoi.