| mihaela blondina a întrebat:

Am fost impreuna cu un baiat timp de 7 luni iar eu am aflat intr-o zi ca era impreuna cu o prietena de-a mea de vreo 4 zile ne-am despartit atunci. Prietena mea vroia sa profite de el si el "a pus botu" dupa o saptamana fata la parasit si sa intors la mine in prima saptamana nu l-am bagat in seama dar dupa l-am iertat pentru ca il iubesc prea mult.Problema e ca el a plecat in grecia de o saptamana si nu stiu ce sa fac el mi-a spus ca nu o sa mai faca asta niciodata si ca ma iubeste, am incredere in el dar totusi un sentiment ma macina profund si ma gandesc mereu ce face si cu cine e.Cum pot sa scap de acest sentimentsad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Increderea pierduta este greu de recastigat. Daca tu ai hotarat sa iti ierti iubitul trebuie sa lasi trecutul in urma si sa ii acorzi increderea ta.asta inseamna fara reprosuri, fara investigatii, smiorcaieli la telefon si alte alea. ii spui clar ca totul ramane in urma si ca ii dai o noua sansa si ca totul depinde de el. oricat ti-ar fi de greu trebuie sa te abtii, nu faci bine dezbatand mereu vechea poveste.ai spus ca ai incredere in el, crezi in schimbarea lui, deci nu lasa resentimentele sa te macine.

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Nu ai cum sa scapi daca tu simti si crezi asta acest gand o sa te bantuie mereu. Poti capata incredere in el doar daca el iti dovedeste loialitate.

| Antrax a răspuns:

Eu in locul tau nu l-as fi iertat nici daca statea in genunchi.

| yuli10 a răspuns:

@ lonelyshadow asa spun toti pana o patesc.
depinde... in cat timp se intoarce? daca a plecat intr-o scurta vacanta profita de timp si analizeaza relatia voastra. gandeste-te la ce iti ofera, la partile lui bune si pune-le in balanta cu defectele si greselile.
daca a plecat pentru o perioada lunga de timp (6 luni+) poate ar trebui sa incerci sa mergi mai departe. stiu ca acum e greu, dar cu timpul o sa iti revii si o sa uiti.
uneori si daca iubesti pe cineva, nu e sanatos sa ramai langa el daca relatia te face mereu nefericita.

| www a răspuns:

In primul rand, prietena ta e o tarfastraight face.
Insala-l si tu si vezi daca te simti mai binelaughing.