| DariusHalbaLunga a întrebat:

Am fost într-un loc de joacă la o oră târzie cu niste prieteni si au venit 2 polițiști care ne-au luat datele, ce fac ăștia cu ele, știu ca nu primesc nimic acasă, dar ajunge undeva pe cazier?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

V-au luat in colimator. In acest fel stiu de unde sa va ia, in caz de se imtampla ceva prin zonă.

| Violleta2022 a răspuns:

Le pastreaza ca in caz de s-a dat vreo spargere sau hotie in zona aia, in seara cand v-au prin pe strada, sa va cheme la Politie, devenind suspecti in acele spargeri.
daca sunteti minori, probabil ca ati primit doar o mustarre, dar data viitoare cand va prind, sunt chemati parintii si amendati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu fac nimic, le păstrează acolo în caz că a ar fi întâmplat ceva in zona la ora aia sa știe cine se învârtea pe acolo

| MistarGoGu a răspuns:

Joc de glezne! SE F#CK *( fac ) și ei ca lucrează! Dacă NU au făcut proces verbal nu ai motive de îngrijorare!

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Salut sefule! garda va va scoate la un suc! va pupa seful sectiei de politie de la dabuleni!