| valentinalina a întrebat:

Am fumat o tigara. Mentionez ca este pentru prima data... ma doare kapu si imi este ameteala nu am mankt deloc pana acum mi-am facut niste cartofi prajiti si dp ce i'am luat dp aragaz mi'au kazut toti de la ce ameteala imi era. un sfat ceva ...eu as vrea sa mai incerc odata ce ziceti? funda
p. s vreau raspunsuri de la cie care fumeaza si stiu ce inseamna

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce vrei să mai încerci dacă îți face rău? Nu realizezi că-ți pui sănătatea în pericol?
Fii cuminte și lasă prostiile!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Chiar daca ai fumat sau nu, daca nu mananci nimic toata ziua e normal sa te doara capu sa te apuce ameteala. Ar trebui sa dormi putin si apoi sa iei un fruct ceva sa te mai puna pe picioare. Te sfatuiesc sa te lasi macar o vreme de fumat, caci nu-ti face bine deloc. In mod normal, ar trebui sa incepi sa fumezi [daca tii neaparat] dupa ce ajungi major, adica dupa 18 ani. Caci abia atunci organismul tau este total dezovoltat, si poate face fata toxinelor adunate de la tigari, droguri, alchool in exces etc. Daca tot nu te simti bine, ar trebui sa consulti un medic, caci dupa daca stai asa, poate ti se va agrava problema si dupa cine stie la c boala grava ajungi...
Succes!
P.S. Nu fumez! happy

| xgeanina a răspuns:

HEii! Eu nu fumez si nici nu vreau sa incerc happy. Probabil iti este rau pentru ca n-ai mancat nimic, dar foarte posibil nici tigara nu-ti face bine, cunosc o pesoana care a fumat si i s-a facut rau de la ea si n-a mai fumat, nu toate persoanele pot sa fumeze. Eu te sfatuiesc sa te lasi de fumat daca iti faci rau si nici nu e bine sa fumezi!
succes :*