| anonim_4396 a întrebat:

Am furat 2 sticle de vin dintr un magazin, angajata m-a vazut si m-a strigat sa ma opresc dar am continuat sa ies din magazin si ulterior am fugit. Pagubele sunt de vreo 50 lei

Ce pot patii daca se uita pe camere? Cum dau de mine? Risc dosar sau pot platii prejudiciul?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Eu stau si ma intreb care a fost scopul? laughing Gainariile astea chiar nu au nicio logica.Ai vrut sa te simti ca in filme sau?

| MistarGoGu a răspuns:

Mergi la magazin si restituie ce ai furat sau plateste paguba si roaga-i sa nu depună plângere! Chiar nu merita sa ai cazier pentru asa ceva!
Daca dau imaginile la Politie nu va fi greu doar daca aveai fata acoperită! Daca ai lăsat urme *( amprente ) in magazin pe alte obiecte si esti in baza de date cu amprente de la alta fapta te gasesc 99 %!
Ti-o spune cineva cu 12 ani experienta in security!
Te pot recunoaste oamenii din zona eventual!