| dya a întrebat:

Am gasit ceva interesant intr-o carte. Si chiar vreau sa vad cate imaginatie aveti...cica compune Reteta unei aventuri:
1. Ingrediente
2. Mod de preparare.
laughing este chiar interesant... ia sa va vad cate imaginatie exista.

Răspuns Câştigător
| spaikizz a răspuns:

Buna!
1.Ingrediente:
3 fete si 3 baieti;
o casa mare
doua paturi mari
prezervative
entuziasm

Mod de preparare:Aducem cele 3 fete si cei 3 baieti in casa cea mare, ii punem in pat, fiecare baiat peste cate o fata, ii dezbragam, folosim prezervativele si o dam tare cu entuziasm.
SAU

Ingrediente:ninsoare
Muntele Everest
3 fete naive
un monstru
3 magicieni
o pestera

Mod de preparare: Trei fete naive se catara pe Muntele Everest intr-o excursie de iarna. Ele se intalnesc cu un monstru groaznic. Incearca sa-l distruga singure, dar nu reusesc. Ele se ascund intr-o pestera unde vin 3 baieti, acestia se dau pe langa ele, le promit ca le vor scapa de monstru. Dar intr-o noapte una din fete se trezeste la miezul noptii si ii vede transformandu-se in monstrul de care fugeau. Ea s-a dus la celelalte fete si le-a spus. Fetele s-au gandit ca diz de dimineata sa fuga de acolo. Dar cand au incercat sa fuga o avalansa mare a acoperit locul de iesire. Ele se purtau urat cu baieti, iar acestia si-au dat seama ca fetele stiau de ei asa ca au planuit sa le omoare, dar inainte sa le omoare au aparut trei magicieni care i-au distrus, iar fetele s-au maritat cu ei.
Funda?! Please!

1 răspuns:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cuvântul aventură poate avea mai multe sensuri, eu prefer să mă gândesc la reţeta unui roman de aventuri-3-5 adolescenţi ori chiar preadolescenţi, ceva puteri supranaturale-după gust, un strop de magie, 2-3 creaturi fabuloase(dragon, inorog, phoenix, etc), o comoară, un secret, un blestem sau altceva la fel de dramatic, care te sileşte să faci o călătorie, să porţi o bătălie.Se iau personajele şi li se dă viaţa peste cap atunci când descoperă că au puteri nemaivăzute, li se schimbă în mod dramatic destinul, se amestecă totul cu mult umor şi dialoguri amuzante, se presară cu prietenie şi fiorii primelor iubiri, se trec prin întâmplări dramatice şi răsturnări de situaţie după care se pune capacul Happy End şi se serveşte caldă!