| maramaryyy a întrebat:

Am in clasa mea o fata, de fapt prietena mea cea mai buna, care se crede cu mult peste mine ( si chiar nu e). E invidioasa pe mine pentru ca eu sunt mai desteapta decat ea si ma face tocilara, si mai nou imi zice mars sau us oriunde vin si e si ea. Ea are multe likeuri la poze pe facebook, desi la una arata de parca e intr-un lagar de concentrare. e vulgara, se fardeaza excesiv, e irascibila si se pupa cu toti baietii din clasa. si are 13 ani. Sa nu mai fiu prietena cu ea? va rog sfaturi happy mersi

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

In niciun caz. Din cate spui tu, este clar ca nu va "potriviti", sa zic asa. Nu aveti nimic in comun, nici macar nu puteti sa relationati cat de cat okay. Si eu consider ca nu se merita sa iti pierzi timpul cu astfel de persoane, de la care nu ai ce invata si cu care nu ai nimic in comun. Ar fi bine sa rupi legatura cu ea, sau, ma rog, asa-zisa legatura si in niciun caz sa nu te schimbi pentru a ii face ei (sau oricui altcuiva, oricand) pe plac. Ramai tu asa cum esti, fiindca e cel mai bine, iar la un moment dat poate iti vei faci prieteni adevarati (sunt foarte rari, ce-i drept) si daca nu, sunt sigura ca poti sa te descurci si singura, decat cu astfel de persoane happy.

3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

E o intrebare sau o constatare? Din punctul meu de vedere intr-o prietenie adevarata ar trebui sa aveti ce invata una de la cealalta...si de la ea mare lucru nu ai de invatat (oricum...nimic cu folos)decat sa fi trasa in jos mai bine scapi de ea.

| Georgiana29_8838 a răspuns:

Sincer eu nu cred ca poti spune ca sunteti cele mai bune prietene in aceste conditii. Asa am si eu colege la scoala dar nu le bag in seama. E mai bine sa ii spui in fata ca intr-o prietenie adevarata nu se critica.

| girl8 a răspuns:

E clar ca nu mai poti continua asa! spune-i cateva si apoi cel mai bine ar fi sa te desparti de ea.