| anonim_4396 a întrebat:

Am in clasa o colega care eu si cu mai multe colege o banuim ca fura.
Dupa ce am inceput semestrul 2, i-a lipsit colegei ei de banca ( una din prietenele mele) o trusa de machiaj de la avon, care mi-a dat-o mie iar dupa ce am terminat i-am bagat-o in ghiozdan si colega ei furacioasa cred ca atunci i-a luat-o, se suparase pe mine zicea ca eu am pus-o din greseala la mine.
Apoi colegei mele de banca i-a lipsit fondul de ten si atunci ne-am dat seama cine "ciordeste" fardurile fetelor, baietii erau deja exclusi din poveste laughing.
Apoi luni nu a mai gasit colega ei de banca 50 de lei din portofel, acei bani ii gasisem eu cu ea pe langa caile ferate, 100 de lei au fost, si normal ca am spus tuturor cat de norocoase am fost, insa fata furacioasa i-a luat banii ei.
Joi, mi-au lipsit mie castile, bineinteles cat tot ea le-a luat pentru ca eram la laboratorul de biologie si le aveam langa telefon in banca. stiu sigur asta.
Ma intreb ce mai urmeaza sa fure, eu nu cred ca are nevoie de bani pentru ca se vede dupa ea ca nu duce lipsa de bani, are 2 inele de aur foarte groase si lantic tot de aur, bratara, nu este tigganca, si chiar ma intelegeam bine cu ea.
Ea lipseste fooarte mult, iar cand vine....
Sa-i spunem dirigintei? nu vrem sa ajungem chiar la diriga ca este foarte aspra si nu vreau sa facem scandal.
La celelalte fete nu le lipseste absolut nimic pentru ca nu intra in vorba cu ea nimeni.
Avem si dovezi, de cand a luat fondul de ten al colegei mele mereu se da cu el ( este mai portocaliu) si cu roz la ochi din fardurile celeilalte.

4 răspunsuri:
| angelBlack00 a răspuns:

Singura solutie e sa ii ziceti dirigai.

| Zapqa a răspuns:

Pai nu lipseste la nimeni pentru ca nu vb cu ea! Ata ar trebui sa faceti si voi dragelor:* Nu marita sa stati cu un hot! happy Funda :**

| 123lalala a răspuns:

Am avut si eu o colega de genul asta...adica mi-a luat 10 lei intr-o zii in alta inca 2 lei si tot asa...cand am vazut acest lucru m-am infuriat (acest lucru li s-a intamplat si prietenelor mele) si pana la urma i-am spus la diriga dar pe scurt eu cred ca cel mai bine e sa stie deoarece poate are ceva problema (boala) am auzit copii cu astfel de probleme sper ca te-am ajutat funda?

| DannySh a răspuns:

Nu trebuie sa vorbiti cu o furatoare! si inceracati sa va adresati dirigintei, daca desigur aveti dovezile potrivite