| Ludmila0000 a întrebat:

Am inaltimea 1.70 de cm si in jur de 65 de kg.Dar cine stie cate gk am spune ca art de mai putin. Nu mananc mult si nici nu manac dulciur. De ce?
Si daca mi-ati putea da cateva exemple de diete cum pot slabi cateva kg...
Funda!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ce sa mai slabesti?
Esti foarte bine asa cum esti, incearca sa te mentii in continuare asa.
Nu are rost sa mai slabesti.
Te pup!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, combină corect alimentele și practică un sport de masă/exerciții fizice zilnice pentru arderea caloriilor.
http://calorii.oneden.com/
Urmărește să-ți păstrezi greutatea ideală cât mai mult timp.
Ai un metabolism leneș, poți face dimineața apă caldă cu lămâie (este un adjuvant, nu slăbește el în sine), la un litru de apă fiartă storci o jumătate de lămâie (să fie de mărimea pumnului tău), bei cât mai cald pe stomacul gol (o cană) și restul după fiecare masă servită. Dacă ai disconfort abdominal, îl întrerupi, zeama fiind o bază acidă îți poate crea neplăceri la nivelul stomacului.
Greutatea ta ideală ar fi de 60 de kilograme.
Pa, pa.

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Am o prietena care are 1.70 ( e cam cat mine ) si 61 kg. dar sincer pare de mai mult laughing dar acu`, daca esti mai dezvoltata pot sa cantareasca si oasele mai mult. Diete sa vedem thinking
Acum ca e vara mananc muuulte salate, mai mananc ceva prajit sau carne odata la saptamana, dulciuri nu prea multe. uneori chiar deloc. thinking Dar programul meu este si dat peste cap, micul dejun il servesc la 1 dupamiaza laughing pranzu pe la 5-6 si cina pe la 10- 11 sau 12. thinking Si am 1.69 si 51 kile thinking Si daca esti mai groasa in talie, mi-a spus o verisoara ca cica sa-ti dai cu crema de corp in zona taliei si sa te legi cu folie d-aia transparenta thinking N-am incercat dar n-ai idee cad de subtire este ea in talie laughing Chiar se observa diferenta puppy dog eyes
Acu sper ca ti-am fost de ajutor :*