| Biancabiibiii a întrebat:

Am inceput o relatie cu un baiat in urma cu 8 luni cu 2 ani mai mic decat mine si ne-am despartit in ianuarie de atunci am mai incercat ceva dar suntem prea orgoliosi cand lasam eu nu mai lasa si tot asa.In urma cu 2 saptamani l-am intrebat ce isi doreste si el mi-a zis ca nu vrea o relatie cu nimeni in prezent si nu ar vrea nici sa isi bata joc de mine, credeti ca e confuz? I-am respectat decizia l-am lasat in pace cu totul nu il mai sun, nu il mai caut, dar cand ne vedem sunt politicoasa cu el.Nu inteleg insa de ce pietenul lui cel mai bun ma tachineaza cand ma vede, sau intra in vb cu mine cand este cu el doar atunci, de ce credeti asta? Cand ne intalnim doar noi 2 doar ma saluta cand este cu el intra in vorba cu mine si face si anumite glume.Eu foarte apropiata nu am fost de el, da ei sunt cei mai buni prieteni.Dau funda happy.L-am surprins zilele trecute pe fostul ca se uita foarte insistent dupa mine din camera lui, eu eram pe hol cu o prietena.Chiar am nevoie de o parere

3 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Uite care este chestia, daca fostul tau te-ar vrea inapoi, ar face ceva in privinta asta. Ti-ar spune, te-ar cauta, te-ar suna. Noi fetele mereu incercam sa ne mintim singure pentru a ne face sa ne simtim mai bine, insa mereu avem adevarul in fata ochilor. Destul de urat adevarul uneori insa asta este.
El a fost cu tine, si se pare ca tu ai mai fi fost dispusa sa ii mai acorzi o sansa, insa el se pare ca a ratat-o din nou. O privire mai intensa sau alte gesturi de genul, nu inseamna nimic daca el nu face nimic pentru a te castiga inapoi. Inseamna ca pur si simplu nu doreste asta.
Cat despre prietenul lui cel mai bun, se poate sa fie interesat de tine daca se comporta asa in preajma ta insa probabil se gandeste ca nu ar avea sanse cu tine sau ca poate tu inca te gandesti la acel fost. Daca simti si tu o oarecare atractie fata de el, ofera si tu niste semne sau incearca sa interactionezi cu el, sa vada ca esti interesata, nu se stie unde poate incepe un nou capitol pentru tine happy

| WaterDrop a răspuns:

Probabil doar isi doreste o aventura cu tine, nimic serios insa.Este alegerea ta daca si tu iti doresti asta.

| RagnarokR a răspuns:

Ai avut o relatia cu un tip mai mic decat tine, cu 2 ani?! ar fi fost aiurea si sa fi cu unul de varsta ta, ca era cam cu un an mai in urma, dar mai mic cu 2 ani......serios?! termina cu prostiile astea si ia-ti un iubit cu 1+ ani mai mare decat tine. vrei sa fi dadaca sau iubita?