| lanadelrey15 a întrebat:

Am inceput sa imi fac mai multi prieteni la scoala si sa stau cu mai multa lume desi observ ca prietena mea cea mai buna se supara pe mine, cel mai probabil din cauza asta, ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa orbesti cu ea si sa lamuresti ce anume o supara si de ce.

| Miruna333 a răspuns:

Sa ai o discutie cu ea, si sa incerci sa ii intelegi punctul de vedere. Posibil sa fie geloasa si crede ca altcineva ii va lua locul. Asigur-o ca nu se va intampla asta

| MistarGoGu a răspuns:

Asa isi demonstrează " prietenia "!

| kencarson a răspuns:

E aiurea sa se supere ca mai stai si cu alții. Dar vorbește cu ea, n-aveti de ce sa va certați

| lanadelrey15 explică (pentru kencarson):

Nu ne-am certat, asa cum au spus si altii, am vorbit cu ea si am punctat faptul ca in ultima vreme pare mereu sa ma evite si sa fie suparata pe mine dar ea spune mereu ca "e obosita" si ca nu e suparata, e o persoana destul de geloasă, o cunosc, si pe langa asta e si cam ne inteligenta din punct de vedere emotional, dar sincera sa fiu eu nu pot sa satisfac pe toata lumea, eu imi doresc sa am mai multi prieteni si socializez cu toata lumea, si doar pentru ca ea se supara pe mine asta nu ma va opri. Daca are probleme de genul asta ar trebui sa le rezolve singura, im pare rau pentru ea dar asta e adevarul, nu e vina mea.