| 101Aem a întrebat:

Am inceput sa ma distrug pentru o fata. In sensul ca nu mai mananc de ceva zile aproape deloc, apa beau destul de putina(o sticla de 2 l imi ajunge cam 4-5 zile), nu mai am chef de viata, cand am bani vreau sa ii beau sau sa-i stric etc.O plac foarte mult pe fata si ea nu vrea sa fim impreuna sad. Simt ca nu mai am niciun rost in viata, tare mult as vrea sa o fac sa ma placa, de fapt am facut-o prin mai multe moduri..dar...Simt caa nu mai am niciun rost in viata! Ajutati-ma cu niste metode sa o fac sa ma placa si spuneti-mi ce sa fac cu mine, simt ca nu mai rezist, cu nervi sunt la pamant. FUNDA!

5 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Hei! Inteleg cat de mult iti place de ea doar prin modul in care scrii despre asta. Toti o sa iti spuna in mesaje,, uit-o, treci peste, e doar o fata" si intr-adevar asa ar fi cel mai bine sa faci, insa nu e usor deloc si tu stii asta cel mai bine.Atata timp cat sti sigur ca ea nu te place inseamna ca asa este si ca ar trebui sa renunti. Daca totusi crezi ca si ea simte ceva pentru tine continua sa vorbesti cu ea, poate o sa te cunoasca mai bine si o sa iasa ceva.
Ceea ce ar mai trebui sa stii este ca fiecare persoana are un suflet pereche si ca la momentul portivit il vei gasi pe al tau.Acum lasa bautura, da-ti cu niste apa peste ochi si incearca sa nu te mai gandesti la ea, incearca sa iesi in oras si sa cunosti alte fete, alti oameni, sau pur si simplu fa lucrurile care iti plac si care iti distrag atentia de la ea.Eu in situatii din astea ascult muzica si ma simt mai bine pentru ca las totul sa iasa din mine si ma descarc. Sau poate te ajuta daca urmaresti un film, asa mai trece timpul si nu o sa te gandesti la ea.
Dar cel mai bine este sa iesi cu cativa prieteni la un suc, iar ei o sa te inveseleasca 100%.
Scuze ca am scris asa mult dar imi place sa scriu laughing Succes cu fata si ai grija de tine!

| 101Aem explică (pentru LarissaMouse):

Apreciez raspunsul tau, dar cum ai zis si tu sa-mi caut o ocupatie sa uit de ea..crezi ca nu am incercat? Cu filmele la fel, cand vad cat se iubesc uni si eu nu pot iubi persoana de care imi place mi se rupe o parte din mine. Si cu prieteni..rad cu ei ce rad dar dupa 5-10 minute ma gandesc din nou la ea straight face. Nu mai stiu ce sa fac, simt ca in scurt timp o sa cedez nervos si nu vreau sa fac vreo prostie ( nu ma refer la sinucidere), si cand zic ca cedez nervos nu ma refer la plans ( am si plans destul de mult pentru ea). Nu stiu ce sa mai fac. Va scriu asta pentru ca sunt disperat sad.

| Peaches a răspuns:

Hei,dragostea este buna dar obsesia nu este buna. Aminteste-ti ca traiai fain inainte de a o cunoaste si ca poti trai fain din nou. Gaseste-ti o ocupatie pentru minte astfel incat sa nu ai timp sa te gandesti la ea, bea sticla aia de apa zilnic si mananca bine, strange-ti banii si mergi inainte ca sa-ti poti intalni adevarata dragoste. E clar ca nu fata asta este pentru tine deci caut-o pe cea care, undeva, te asteapta.
Sper ca asta ajuta. Have fun! Fundita?winking
~Roxetta

| einenebun23 a răspuns:

Revino-ti pana nu e prea tarziu nu e nici prima si nici ultima fata de pe pamant. Stiu ca ti la ea mult dar daca ea nu are acelasi sentiment fata de tine nu o poti obliga si ar fi o prostie uriasa sa iti distrugi sanatatea pentru cineva.

| 101Aem explică (pentru einenebun23):

Stiu ce vrei sa zici...dar nu pot, am incercat si chiar nu pot. In fiecare dimineata de cand deschid ochii ma gandesc la ea, la scoala incerc sa par ca nu-mi pasa dar nu reusesc tot pe langa ea ajung.Si cum am zis, inainte devoram frigiderul si acum..de exemplu azi am mancat doar 2 felii de paine si apa nu am baut..decat o bere pe care mi-am luat-o de suparare sad