| Nextone a întrebat:

Am inceput sa nu mai am incredere in mine.In ultima vreme am slabit destul de mult si cred ca sunt prea slaba am 1, 74 si 53 de kg. Aveti idee ce as putea sa fac sa ma ingras?(in afara de manaca mult, pentru ca mananc). Anticonceptionalele ajuta?sad

4 răspunsuri:
| TheMaddyblu a răspuns:

Pai dc sa nai ai incredere in tine daca e vorba de lume las-o ca stii ca vb aiurea ca sa te ingrasi nu manca chiar in exces eu zic sa mananci normal si sa faci 30 de min gimnastica dimineata nu folosi pastilewinking nu-s bune

| DeCe a răspuns:

Pai e simplu, pe langa faptul ca mananci mult, foarte important e ca trebuie sa mananci intre mese, adica sa mananci mai tot timpul, indiferent orice, ideea e ca stomacul trebuie sa se mareasca.Si ai grija cu stresul sau nervii, pot slabi foarte mult, dar depinde de organism, nu stiu cum e la tine.In legatura cu anticonceptionalele, asta nu iti poate zice cam nimeni pentru ca tine de organism, la unele pers.ingrasa, la unele slabeste, iar la unele nu au niciun efect.

| Grimalkin a răspuns:

Doar pentru ca esti mai slaba nu inseamna ca nu trebuie sa ai incredere in tine. Eu am 1, 75 si 50 de kg si ma simt foarte bine in pielea mea :] Nu cred ca trebuie sa iei anticonceptionale, alea sunt facute sa fie luate cu un scop. Incearca sa cauti pe net o dieta, ceva. sau cel mai bine mergi la un nutritionist. Fiecare corp are un metabolism diferit happy

| Dav7id a răspuns:

Nu recurge la asa ceva, fara sa aiba scopul lor(anticonceptionale). Mananca dimineata(e foarte important pentru a-ti pastra tonusul pana la masa urmatoare)iaurturi ca sunt reci cu un fruct care preferi tu, lapte rece.incearca sa le combini, dar esti putin inaltuta poate nu stiu la fete inaltimea exacta si de asta se pune greu, dar se pune.somnul e important, sa fii odihnita.Bea apa indeajuns,nu exagerat,cat are nevoie si cand are nevoie corpul, daca transpiri doua guri de apa, pentru a se recupera si corpul mai repede.Increderea in tine e la fel ca la ceilalti, se castiga si poate cu timpul vei avea.Esti singura in care trebuie sa ai incredere.Salut si Fii bine!