| FeelTheHappines a întrebat:

Am inceput sa tin legatura cu fostul prietenei mele(au fost impreuna putin timp) insa avem multe in comun si ma simt bine cu el.si i-am zis ei ca noi comunicam mai mult pe net..insa nu i-am zis ca m-a invitat la o plimbare, si ca nu vreau sa-l refuz caci imi place de el...imi puteti da un sfat ce ar trebui sa fac in acesc caz, sa-i zic ca am ceva intentii fata de el, sau sa incedez sa mai vorbesc cu el, nu vreau sa o pierd

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Aş spune că e un gest urât să încerci o relaţie cu fostul ei, dar totuşi mi se pare normal să o faci dacă simţi ceva pentru el. Te va înţelege că'l placi dacă îţi este cu adevărat prietenă şi va trece peste ce a fost între ei. E şansa ta la fericire până la urmă. N'o rispi.
Succes!

| FeelTheHappines explică (pentru Tweetymrrr):

Si eu cred ca este un gest urit..insa nu este totul asa de rau dupa parerea mea caci ei au fost impreuna foarte putin timp, nu s-au iubit, poate s-au placut. Insa tin mult la ea, dar si de el imi place
Mersi mult de sfaturi, le voi lua in considetarie in viitor

| Tweetymrrr a răspuns (pentru FeelTheHappines):

Mă bucur că ţi'am fost de folos.

5 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

II poti spune ca il placi, nu te poate condamna. Daca intradevari ti la acel baiat de ce sa il refuzi, ca apoi sa iti para rau si sa te gandesti numai la asta. Fa ce crezi ca e mai bine! Succes!

| FeelTheHappines explică (pentru Gentiana):

Problema e ca nu stiu cum va reactiona prietena mea la aceasta

| Dana211 a răspuns:

Baietii vin si se duc dar o prietenie poate tine o viata deci tu decizi ce se merita si ce nu. Fi sincera cu prietena ta si vezi ce spune si daca iti e prietena adevarata si nu mai tine la el te va intelege si nu va avea nimic impotiva sa fii tu cu el, dar daca mai tine la el atunci tu trebuie sa ii arati ca un baiat nu poate sa rupa legatua dintre voi doua