| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa vorbesc cu o fata de 15 ani, eu avand 20. Ea este foarte limitata de catre parintii ei din mai multe motive. Cele principale ar fi, sora ei care a avut foarte multe relatii si nu a ascultat, si ea pentru ca a avut cateva relatii pe ascuns. In prima faza era deschisa in a face ceva ca sa putem avea o relatie, iar dupa ce nu ne-am mai vazut un timp pentru ca nu au mai lasat-o la poarta (singurul loc unde o mai lasa in afara de magazinul din colt si de scoala, si de asemenea singurul loc unde ne puteam vedea) si dupa doua zile in care nu am mai vorbit, deoarece isi ajuta familia la o casa noua in care se vor muta, mi-a dat de inteles ca nimic nu e sigur, ba chiar mi-a si confirmat, si ca doar daca se iveste o ocazie sau ceva, daca nu mai tarziu. Am considerat ca nu insemn indeajuns de mult pentru ea ca sa faca ceva pentru a avea o relatie cu mine, iar ea a spus ca si daca ar fi lasat-o parintii nu ar fi vrut o relatie din pricina liceului si a distragerii (de parca nu ar fi familia ei o distragere oricum) insa inainte de asta imi spunea ca isi doreste mult o relatie cu mine si ca doar dupa o luna ne-am incepe si viata sexuala, amandoi fiind virgini. Eu ce ar trebui sa inteleg, e imatura, nu stie ce sa faca si e nehotarata sau doar ii este teama de urmari si este o lasa sau pur si simplu nu este dispusa sa faca ceva pentru o relatie, eu nefiind atat de important incat sa riste tot si sa faca tot posibilul. Este chiar si egoista? Cel mai bun raspuns primeste funda!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NicoletaSimina a răspuns:

Dragul meu, cu regret iti confirm ca fata nu-si doreste o relatie serioasa cu tine.Ar trebui sa te intrebi de ce a fost intr-o relatie pe ascuns cu tine? Este clar ca ascunde ceva.Tot ce ti-a spus pana acum, sunt motive. Daca esti matur, iti vei cauta fericirea in alta parte.Ea este imatura pentru a avea o relatie serioasa.Te-ai gandit ca poate avea pe altcineva, si de aceea este intr-o relatie pe ascuns cu tine, avand in vedere ca ti-a confirmat ca ea a avut relatii pe ascuns si inainte sa te cunoasca pe tine.Probabil ca parintii ei stiu ce a facut in trecut si de aceea sunt stricti cu ea. Daca te-ar iubi intr-adevar, ar trece prim foc pentru tine sacrificandu-si iubirea neconditionata pe care ti-o ofera.

| Ioanaah a răspuns:

Nu cred că e neapărat vorba că nu te iubeste... diferența dintre voi e mare și poate ai ei de gândesc că tu o vrei pe ea doar pentru corpul ei. Poate s-a gândit la faptul că ceilalți ar avea reacții sau poate chiar îi e frica de ai ei. Poate că fetele se maturizează mai devreme, dar poate că nu e cea mai mare dorință a ei să își înceapă și viața sexuală cu tine. Deși trebuie sa înțeleagă că tu o placi, nu trebuie sa o stresezi cu chestia asta. Intr-o relație sănătoasă nu toate se rezuma la sex. Ar cam trebui sa mai aștepți puțin, timp in care sa o cunoști mai bine și să afli subtil ce își dorește ea. Daca te vede băiat serios, poate și părinții ei vor înțelege asta și lucrurile se vor rezolva. Bafta