| Zoltar a întrebat:

Am instalat mai nou Picasa 3.9 sa modific poze dar vad incepuse sa caute in PC-ul poze si vad cami arata si fisierele audio si video...Care imi poate zice sau sa-mi dea un link de la un tutorial (in romana ar fi bine) in care imi arata cum sa fac colaje de poze si daca pot sa fac video-uri pentru youtube\facebook gen:pe o anumita melodie pe un anumit timp sa apara tot feluri de poze,colaje.Si daca mai sunt si alte tutoriale pentru toate chestiile din programul asta sunt bine venite!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi ca Picasa are limba Romana! Si este simplu sa faci un slideshow cu programul. PICASA in Romana este aici - http://dl.google.com/picasa/picasa39-setup.exe Are interfata in limba romana si este cel mai usor program de editat poze si facut videoclipuri (slideshow). Dupa instalare da click pe ->''Creati''->Film->Din selectia ->aici incepi sa creezi un film.Incarci o melodie si apoi poze cca 40 in functie de timpul de expunere al melodiei.
http://www.videotutorial.ro/? p=543
Succes!

| Zoltar explică (pentru neluL):

Multumesc! Ma apuc pe treaba

1 răspuns: