| Nenumescu a întrebat:

Am inteles ca daca ai 3 corigente ramai automat repetent. Ce inseamna asta? Ca nu mai ai voie sa dai testul in toamna?
Daca ai 3 corigente pe primul semestru mai mergi in al doilea semsetru la scoala? ( Nu inteleg )

Răspuns Câştigător
| Tidiii a răspuns:

Deci daca ai 3 corigente pe sem 1 le poti corecta in semestrul 2 de ex: zic asa ca la romana pe primul semestru ai 4 pe al 2-le sa-ti iasa neaparat macar 6 ca sa-ti poata face media intre ele [adica 5]
daca nu reusesti sa-ti corectezi macar una dintre alea 3 materii la care esti corigent pe primul adica daca esti corigent si pe al doi-le numai dai nici examen daca esti in a 8-a si nu mai mergi nici la corigenta in toamnaca in cazu asta ramai repetent.happy

sper ca te-am ajutat happy.

1 răspuns:
| 267646 a răspuns:

Daca ai 3 corigente p sem I nu se int nimic dar trebuie p al 2-lea sem sa ai medii mai mari daca ai 3 corigente sau mai multe si p sem 4 at ramai repetent

funda?