| NevastuicAaA a întrebat:

Am laptop acer aspire 7740G.Cand vreau sa intru intr-un joc imi da o eroare si scrie asa :Error:Could not init 3D system.
Shader Model 2.0 is required.

Please install the latest video drivers.

Dau ok si imi apare alta eroare :
unexpected system exception occured.
Cand l-am cumparat avea deja windows si atunci mergeau jocurile, dupa un timp a patit ceva si nu se mai deschidea si i-am pus windows 7 din nou.
Dupa ce i-am pus windowsul nou nu am instalat nici un driver. Oare trebuie sa ii instalez drivere? Daca da dati-mi voi va rog un site de unde descarc direct.

2 răspunsuri:
| andrei1111 a răspuns:

Reinstal windowswinking