| Adriana_8922 a întrebat:

Am luat 2 in teza la mate cryingcryingcrying (urasc mateatica si la ce prof am care tipa la mine cand nu inteleg era d asteptat) si mi. a dat 1 punct in plus, ca sa nu treca note asa mici pentru ca altii au luat si unu. Faza e ca una a luat 4, 20 si i pune 6 :o:o, e preferata lui in oral i pune numai 10 si nici nu merita. Ce ar trebui sa fac, eu si alte catevd colege vrem sa vb cu profu sa nu i traca 6, sau sa ne treaca si noua plus 2 p dar o sa tipe la noi de fapt o sa urle. Help plz ps. Sunt clsa 8 a si cea mai mare nota a fost 4, 20

23 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Alt profesor maniacoh go on
Mai eu cred ca astia au chiulit de la testul psihologicthinking
Eu in locul tau nu m-as pune cu el, pentru ca ar fi in stare sa te lase corigentaraised eyebrowsSi cred ca nu vrei asta

| TeoPT a răspuns:

Dar ce clasa e aia ma, cu 4. 20 cea mai mare nota? straight face

| User a răspuns:

Preferata lui "in" oral?! Cat de pervers, cat de perverslaughing

| lavynika a răspuns:

Cred ca ar trebui sa inevti sau sa faci meditatii la mate daca chiar nu te pricepi.Sa iei 2 in teza in clasa a8a e o proba.Anul acesta vei da un examen. Daca de acum ai notele astea ce o sa se intamplae la liceu unde totul e de 10 ori mai greu.Si in legatura cu ce a facut cu fata cealalata vorbeste cu mama ta sa vorbeasca cu profesorul respectiv sau cu doamna diriginta.

| Angyclon a răspuns:

De ce toti ganditi ca proful e dusmanul tau? Incearca sa il rogi sa te mai asculte si cere-i ajutorul pentru a-ti mari nota. Cere-i o a doua sansa si incepe sa faci meditatii cu el sau toceste, sau incearca sa inveti, cere ajutorul cuiva si apoi roaga-l se te mai asculte sau fa o intelegere cu ceilalti sa il rugati sa dati teza din nou. Succes!happy

| Ana94 a răspuns:

Cu totii trecem prin asta.Eu anul trecut in a 8-a (acum is a 9-a) am avut la inceputul anului un prof de fizica (slava Domnului ca n-a stat decat aproximativ o luna, cam asa, ca pe urma l-a inlocuit o profa cu care am facut fizica tot anul) ce le favoriza in mod clar pe 2 colege de-ale mele care erau si tocilarele clasei, adica invatau lectiile pe de rost, fara sa inteleaga ceva, dar o faceau doar pentru nota.In fine sa revenim la prof.Cum spuneam, le favoriza pe astea 2 in draci si noi, ceilalti (inclusiv eu) ne simteam nedreptatiti.Adica numai pe ele le scotea la tabla si alte d-astea.Si o situatie tampita s-o intamplat atunci cand proful asta o ascultat-o pe una din fetele astea si pe un baiat si fata n-a stiut mai nimic si i-a dat 9 si baiatul, care o stiut mult mai bine decat fata, o luat 6 straight face Si a zis baiatul asta ca, inainte de ora aia, ar fi auzit-o pe fata aia zicand ca nu-i pasa ca n-a invatat ca profu' o cunoaste :O Deci era chiar aiurea profu' ala, ne dadea multe teme acasa, ne dicta 3-4 pagini de teorie sau chiar mai mult si ne dadea o gramada de invatat straight face

| CudiDaKid a răspuns:

Incercati sa vb cu el(profesorul). in nici un caz cu directorul pentru ca daca vb cu directorul nu va mai da nici un punct pentru ca e interzis lucru asta!winking

| Andrei_3923 a răspuns:

Stim asa am si eu o profesoara de geografie, incercatii sa ii explicati ca nu e corect sa le dea altora doua puncte si voua nu, daca tot nu are nici un rezultat vorbiti cu directorul

| Mist a răspuns:

O discutie cu directoarea va rezolva totulbig grin
Bafta tongue

| addicting a răspuns:

Pai eu zic ca fata respectiva face meditatie cu el.de fapt sigur face meditatie...singura chestie ar fi sa se stranga mai multi parinti ca sa puteti sa scapati de el.altfel nu se poate

| laura_8847 a răspuns:

Draga "love" probabil ca tu nu esti foarte bune la matematica dar ai putea sa-i sugerezi domnului profesor sa te asculte sau sa-ti dea un exercitiu iar daca-l faci corect sa-ti treaca nota mai mare.

Răspuns utilizator avertizat
| SkRiLlExME a răspuns:

Pai trebuie sa vb cu el daca tipa la director sau daca mai vine politia in scoala acolo funda plz

| printesatha69 a răspuns:

Eu sunt clasa aV-a si am luat un mare 8 la teza de la mate, ...nici mie nu-mi place matemetica dartrebuie sa fi idiod sa iei nota 2 in teza!

| Jascu_Alex_1990 a răspuns (pentru printesatha69):

Altii nu sunt idioti, nu invata ca nu le place, eu am luat 7 in teza la mate. >sad

| biboO a răspuns:

Nui spune asta pentru ca veti face si mai rau se face si mai al dracul am avut si eu asa un prof in clasa a 5a pana in a 7a apoi am facut meditatzie si mi-am rodikat notele pana la 6a macar am trecut in a 8a mi l-am schimbat mai bine schimbal si u vb cu parintii dai si la sedinta cu parintii ridicati problema cu profu d mate

| pinguinuVerde a răspuns:

Hey.Asa sunt multi profesori.Incepe si tu sa comentezi cum fac altii fie ca urla fie ca nu urla, pentru ca si tu ai gura ca toti ceilalti.Raspunde si tu prin oral, iar cand nu intelegi ceva intreaba`ti profesorul si daca tipa explica`i ca nu intelegi nimic si nu rezolva nimic cu tipatul si spune`i ca o sa-ti chemi parintii la scoala daca mai face pe descreieratu`.
Intreaba`l de ce tu nu meriti o nota mare, si altii merita, stiind faptul ca acestia nu stiu o boaba matematica?
Te poti duce la director daca mai face ceva si reclama`l ca tipa la tine cand il pui sa iti explice ceva ce nu stii, fiind firesc pentru ca nu toti copii sunt Einstein, devine isteric si poate va mai face ceva.Nu ca o sa te placa mai mult, dar incearca sa pari cu mai mult tupeu in fata lui, fara frica de el.
Sper sa mearga, eu am incercat asta cu profa mea de mate.
Succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum vere 4. 20? straight face si sunteti a 8 a straight face Voi ganditi? Macar un pic? Helloooo, trezireeaaa, la vara aveti exameenhee hee Nu credeti ca e timpul sa luati note mai mari decat 4 sau 2?

| filaret03 a răspuns:

Profi de matematica is cei mai idioti! punct (.)

| otylya234 a răspuns:

Incearca sa inveti ultima lectie predata si sa-i ceri profesorului sa te asculte...asa vei primi poate 1-3 puncte in plus...

| Jascu_Alex_1990 a răspuns:

Adriana, lasa, ca profesorii sunt prosti asa cum sunt iei laughing
Nu serios eu urasc matematica sa-mi bag "daravela" in ea! D:

| Jascu_Alex_1990 a răspuns:

Adriana, lasa, ca profesorii sunt prosti asa cum sunt iei laughing
Nu serios eu urasc matematica sa-mi bag "daravela" in ea! D:

| Jascu_Alex_1990 a răspuns:

Sa-mi bag "daravela" in scoala. Asta e tot ce am de spus.