| kencarson a întrebat:

Am luat 9.80 la evaluare la română și eu ma asteptam sa iau mai mult. Nu stiu daca să ma risc și să depun contestatie. Nota e și asa destul de mare și mi-e să nu imi scadă în loc să imi crească. Eu sunt sigur pe mine ca am facut cam totul bine și de asta ma cam surprinde nota. Media imi iese 9.82. Ar merita sa fac contestație sau "miza" e prea mare pentru câteva sutimi, care pot fi și în minus?

1 răspuns:
| Cipi1212 a răspuns:

Nu fă contestație. 9, 80 e o notă foarte bună. La contestație îți poate scădea nota prin recorectare.