| Parker a întrebat:

Am mai postat intrebarea dar nu mi-au raspuns multi.
Cat de periculos este parul de pisica? NU VREAU GOOGLE.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Ei bine, desi nu pare, parul de pisica poate fi foarte periculos daca e aspirat in plamani.Cunosc concret un caz cand a podus o adevarata tragedie.Este adevarat ca foarte rar se poate intampla, dar fie si o probabilitate de 0, 0001 la suta si tot trebuie sa te faca atent la pericol. E bine sa nu lasi niciodata pisica sa doarma pe perna ta; sa aiba culcusul ei. Daca nu ai alergie, pericolul microbilor transmisi prin atingere poate fi inlaturat printr-o buna spalare a mainilor. Numai bine.

4 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Daca pisica nu este vacinata cu atat mai mult.
Totusi pisicile pot fi purtatoare ale unui virus/microb care iti provoaca diferite neplaceri, cum ar fi chist de viermi la ficat, un caz mai urat.In cazul in care inghiti par sau iti sufla in gura, intra in contact cu obiectele tale.

| Onutzyk a răspuns:

Daca nu esti alergic sau prostii din astea, nu ar trebui sa fie.
Partea proasta la parul de pisica e ca se ia usor pe haine si pe mobilier... dar nu afecteaza sanatatea

| AnnaMaariia a răspuns:

Parul de pisica este foarte periculos. poti sa-l inghiti si chiar sa mori.
sau daca il descoperi la timp s-ar putea sa mai ai o sansa, ai putea fi operata.
Funda?happy

| simida a răspuns:

Eu cred ca nu este asa de periculos,
oricum daca il inhalezi el va fi eliminat la primul scaun
deci nu-ti fa griji prea mari, important e sa respecti igiena.