| Fleica a întrebat:

Am mai pus intrbearea dar nu am avut parte de prea multe rasp. Am facut al2lea test de sarcina si ambele au iesit pozitiv. Evident nu pot pastra sarcina. Am 17 ani si nu stiu incotro sa ma indrept. Stiu ca sunt pastilele pentru avort mifegyne si ca se i-au cu un doctor ginecolog.dar fiind minora nu ma pot duce decat insotita de mama sau ambii parinti {am sunat}. Sarcina dureaza de vreo 1-2 saptamani. Stiti cumva daca pot totusi cumpara de undeva aceste pastile. In mod evident nu am de gand sa vb cu ai mei. M-as putea duce acolo cu sora mea? Ea are 21 de ani... Funda happy!

Răspuns Câştigător
| EmHinoki a răspuns:

Dragut happy. Nu trebuie sa te duci cu mama sau cu ambii parinti, ci cu o persoana majora! Un avort cu pastile costa in jur de 500 lei in Bucuresti. Ai nevoie doar de bani, o persoana majora care sa semneze pentru tine si. ceva curaj, atat! In urmatoarele zile de la avort poti ramane mai repede insarcinata, deci ai mare grija dupa, dar astea ti le va explica doctorul happy

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rezolvarea pe cea ma buna cale implica si parintii dar si cel cu care ai ajuns in situatia asta. E periculos sa faci treaba asta pe ascuns prin diferite cabinete suspecte dar nu te intreaba de parinti. Plus vei avea nevoie si de niste bani. Iti recomand sa vb cu parintii. Nu esti prima in situatia asta.

| Dana211 a răspuns:

In primul rand sunt sigura ca esti gravida de mai mult timp pentru ca numai dupa 21 de zile de la contactul sexual ( in jur de 7-10 zile de la intarzierea menstruatiei) iti poate iesi un test de sarcina pozitiv si asta doar in cazul in care e facut din prima urina de dimineata. Si la avort poti merge si cu sora ta dar ar fi bine sa mergi la un particular. Cat despre pastile... sunt sigura ca in cazul tau nu si-ar mai face efectul pentru ca acelea trebuie luate foarte timpuriu