| Andru1996 a întrebat:

Am mai pus intrebare asta dar numai rasp proaste uite va zic corect tot d la A la Z...Am 14 ani imi place de o fata si vr sa fie cu mine.stie ca o plac am mai intrebato daca vrea sa fie cu mine m'a refuzat dar acum sunt ca sa zic asa mai apropiat de ea si vreau acum sa o intreb iar daca vrea sa fie cu mine. Ce sa fac sa accepte mi'e chiar teama de un refuzcrying. Sunt in grupul ei d prietene am pus'o p prietena mea ea mai buna si a aiei sa mai vorbeasca cu ea sa ii fka o impresie mai buna despre ea si ma rog sper sa am noroc...In vreo saptamana cel mult o sa o intreb si am nevoie de ajutor ce sa ii zic sa nu primesc un refuz ce sa ii mai zic inainte sa o intrebare? PLS HELP PLS FUNDA SI TOT CE VRETI RAMAn DATAOR PLS HELP

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Deci nu stiu ce raspunsuri ai mai primit, insa iti spun cum sta treaba. Nu sunt multe motivele pentru care te-a refuzat, poate nu ii placea de tine sau poate stia ea ceva sau simtea ca nu e momentul potrivit sau ca nu vrea. Mie nu imi place sa ma intrebe un baiat de 1000 de ori acelasi lucru. Insa daca dupa un timp in care am pentrecut un timp placut cu el si m-am simtit mai bine poate ca as accepta. Dar trebuie sa vezi cum se comporta cand vorbeste cu tine : e mai distanta sau tine capul in jos, sta mai aproape de tine, vorbiti chestii obisnuite sau aveti discutii mai lungi. Tine seama de toate aceste elemente. Daca ti-e frica de un refuz gandeste-te bine la felul in care se comporta cu tine, daca crezi ca ea chiar te place mai intreab-o o data si o singura data. S-ar putea sa te refuze insa daca dupa ce te refuza devii distant si cand te mai intreaba ce faci ii spui bine si treci pe langa ea. Va incepe sa se apropie si sa te placa mai mult.
Modul in care ii vei spune va fi diferit, adica nu zici la toata lumea gata azi o intreb sau ceva de genu, o sa-ti dai seama cand vine momentul si nu incepi direct, cand ramaneti singuri incepe sa vorbesti normal mai multe chestii iar atunci cand nu se asteapta incepe sa bagi faze cum ar fi crezi ca sunt amuzant sau dragut chestii din astea vezi ce raspune si pe urma intreab-o.
SUCCES! happy

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De ce crezi ca te-a refuzat?thinking
Daca nu ai idee de ce, s-ar putea sa te refuze si a doua oara din acelasi motiv. Pune-o pe prietena ei sa o intrebe de ce te-a refuzat prima oara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna`
pai apropiete mai mult de ea. invit`o la un suc. la o plimbare prin parcday dreaming`
descoperiti`va punctele comunehappy`
si cand simti uh ca esti pregatyt spune-i.`
un refuz. nu stiu thinking
daca iti va refuza plimbarea/sucul atunci e aproape clar sa nu vrea. sau chiar daca refuza e pate din faptul ca nu e ink sigura`winking
nu te lasa. cucereste`i inimalove struck`
nu te da batut.
asta e sfatu ` meu.`happy
e mai bine sa insisti (dar nu sa fii sufocant) decat sa te regraty dupa prima batalie`winking
bafta` smug
sa`mi zici cum o sa fie smug
msg smug
Agdu`happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regreti*
skzblushing

| AlexSadik a răspuns:

Daca zic ca nu mi pasa asta inseamna ca ma pis pe intrebarea ta, si invers

| ❤°º•★CiuCalAtaAeraTA[:X]★•º° ❤ a răspuns:

Despre cine e vb? despre ana?happy