| Dyingfetus a întrebat:

Am mancat din nou.AM MANCAT.Deci,astazi trebuia sa mananc sanatos,insa am mancat of felie de tort,o inghetata, un sandwich si am baut lapte.Ura. Acum o sa pun la loc tot ce am incercat sa dau jos.Ma gandeam sa vomit ...Ca am mancat recent.Dar, nu prea stiu cum sa fac...Ce ar trebui sa fac?

11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa o ora de aerobic. Miscarea e cel mai eficient mod de a da jos kilogramele. La cina mananca o salata de fructe sau legume.

| Dyingfetus explică:

Am cate calorii inseamna asta?

| CandyHearts a răspuns (pentru Dyingfetus):

Depinde de cat de mare felia de tort a fost si ce fel de tort a fost (ciocolata, fructe etc) depinde cat de mare si ce continea sandwich-ul, depinde cata inghetata a mancat si cat lapte ai baut si ce fel de lapte (cu 20 % grasime, 60 % grasime etc).

| Dyingfetus explică (pentru CandyHearts):

Okay,mersi.Pai chiar nu ma pot abtine de la dulciuri, nu stiu ce sa fac...Probabil ca am depasit 1000 de calorii.Pff...
Merci oricum.

| CandyHearts a răspuns (pentru Dyingfetus):

Poti sa-ti cumperi(daca nu ai) un cantar de cantarit numai alimente si gasesti pe net liste cu cate calorii are fiecare aliment la 100 de grame, si mai ai grija si cata apa bei, stiu ca toata lumea spune asta, dar chiar e adevarat ca apa ajuta la eliminarea toxinelor(care ingrasa) din organism si mai incearca sa faci si putina miscare... iar cel mai important nu te infometa, dauneaza organismului mai rau decat iti inchipui tu happy succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu te susţin să vomiţi, pentru că nu îţi faci un bine.
Oricum, asta rămâne la alegerea ta.
Şi nu te descuraja că o să pui tot ce-ai dat jos la loc, căci cu sport, ambiţie şi răbdare o să dai jos la loc!
Nu te stresa, se mai întâmplă să îţi fie dor de câte ceva şi nu poţi să-i rezişti tentaţiei.
Succes!

| ℓσνє a răspuns:

Mai intai, de ce vrei tu sa slabesti? Adica intr-o zi crezi ca iei 1 kg?
Si daca iei la loc care e problema? O sa slabesti.Ai destul timp...
Eu spun ca pe viitor sa mananc mai sanatos, si nu este o crima ca intr-o zi nu ai mancat ce trebuia...
Bafta si nu te infometa!
Funda?big grin

| Sorin24 a răspuns:

Daca vrei sa vomiti bea cat poti de repede 7-8 pahare de apa (pahare normale) iar apoi incerca sa iti provoci singur/a greatza.Credema am incercat big grin sper ca te-am ajutat

| Gabitsa1Puiuts a răspuns:

Pai sti ca nu e sanatos nu? DAR ca sa iti dau un raspuns atinge cat poti de adanc gatul cu un betisor. laughing Suna ciudat dar asa poti face smug

| Hyth a răspuns:

Nu incerca sa vomiti...E cea mai proasta alegere.Da, intr-adevar te-ai chinuit sa slabesti dar daca ai mancat intr-o zi asta nu inseamna ca ai pus la loc...

| MariaxDAndra a răspuns:

Daca vrei sa vomiti baga-ti degetele pe gat laughingmerge garantat.Si nu are nimic daca mananci din cand in cand ceva dulce dar sa nu se repete in fiecare zi. Poti incerca sa mananci mai multe fructe.Si ele sunt dulci si nu te ingrasa cu nimic *_* Pizza din nou nu prea ingrasa. Succes si sper ca sfatul meu a fost bunwinking